×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові, вперше в Україні, з органічних відходів вироблятимуть компост, яким підживлятимуть грунти

10 жовтня на пленарному засіданні Львівської міської ради депутати затвердили Методичні рекомендації та вимоги щодо виробництва і застосування компостів та грунтів у м. Львові. Їх підтримали 44 депутати.

Ці рекомендації прийняті на виконання Комплексної екологічної програми на 2017-2022 роки для міста Львова, затвердженої ухвалою міської ради від 27.04.2017 № 1881, з метою ефективної реалізації затвердженої Комплексної стратегії озеленення міста Львова.

Голова постійної комісії екології та природокористування ЛМР Ірина Оршак зазначила: «Ця ухвала є наслідком ухвали, прийнятої ЛМР про встановлення компосної станції у м. Львові. ЛКП «Зелене місто» закупило компостери, і тепер ми будемо у м. Львові окремо збирати і переробляти,  тобто компостувати органіку – відходи від продуктів харчування і зелені відходи (траву, гілки, листя), які раніше спалювали або викидали у смітник. Ці відходи пропонується загосподарювати з користю. Відповідно до цих рекомендацій, компостер буде виготовляти компост, після цього будуть братися лабораторні дослідження і аналізи, і коли цей компост буде визнано чистим, то ним можна буде підживляти грунт.  У подальшому ЛКП «Зелений Львів» зможе застосовувати його на території Львова – для удобрення грунту у парках і скверах». 

Надія Гербовка.

10.10.2019.