×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 128
Неможливо завантажити XML-файл

Громадський бюджет

.png

Громадський бюджет – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення міста та/або голосування за них. Тобто це спосіб визначення видатків частини міського бюджету м. Львова за допомогою прямого волевиявлення львів’ян. Мешканці Львова самостійно пропонують та обирають на що саме витратити частину коштів міського бюджету.
Громадський бюджет – це механізм для того, аби знаходити порозуміння між владою та людьми, долати корупцію, робити місто кращим та дати можливість кожному мешканцю відчути причетність та відповідальність за те, яким буде його місто.
Перелік проєктів-переможців громадського бюджету Львова 2020
Перелік проєктів переможців громадського бюджету Львова 2019
Перелік проєктів переможців громадського бюджету Львова 2018
Перелік проєктів переможців громадського бюджету Львова 2017
Перелік проєктів переможців Громадського бюджету Львова 2016

Офіційний сайт громадського бюджету Львова: https://gb.city-adm.lviv.ua/ 

Автором проєкту може бути особа, яка досягла 16-річного віку, є громадянином України, громадянином іншої країни або ж є особою без громадянства, яка створила ідею щодо покращення м. Львова (Львівської ОТГ), оформила її у вигляді проєкту у спосіб, передбачений у Положенні про громадський бюджет м. Львова (надалі – Положення) та відповідає одному з таких критеріїв:

- Місце проживання особи зареєстроване у м. Львові (м. Винники, смт. Рудно, смт. Брюховичі, м. Дубляни, с. Малі Підліски, с. Ситихів, с. Малехів, с. Великі Грибовичі, с. Збиранка, с. Малі Грибовичі, с. Гряда, с. Воля-Гомулецька, с. Зашків, с. Завадів, с. Зарудці, с. Рясне-Руська, с. Підрясне, с. Лисиничі, с. Підбірці).
Підтвердження зареєстрованого місця проживання здійснюється на підставі паспорта або документа, який згідно з Законом України “Про єдиний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус“ дає можливість встановити зареєстроване місце проживання, а також картки львів’янина.

-       Підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у м. Львові (на території Львівської ОТГ), що підтверджується паспортом та довідкою з місця праці.

-       Особа навчається у м. Львові (на території Львівської ОТГ), що підтверджується паспортом та студентським квитком або іншим документом, що підтверджує факт навчання.

-       Особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м. Львові (на території Львівської ОТГ), що підтверджується паспортом та витягом з відповідного реєстру прав власності.

-       Внутрішньо переміщена особа, чиє місце проживання зареєстровано у м. Львові (Львівській ОТГ), що підтверджується паспортом та довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

- Місце народження особи зареєстроване у м. Львові (Львівській ОТГ), що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.

Проєкт – описана ідея, реалізація якої може відбуватися за рахунок коштів громадського бюджету м. Львова. Всі проєкти поділяються на два види: малі проєкти та великі проєкти та дві категорії: “Освітні та медичні проєкти“ та “Інші проєкти“:

Види проєктів:

Малі проєкти – це проєкти вуличного, квартального, районного значення, загальна вартість реалізації яких становить від 50 000 до 600 000 грн. На такі проєкти виділяється орієнтовно 70 % загального обсягу громадського бюджету, які рівномірно розподіляються по 6 районах міста та інших населених пунктах Львівської ОТГ (10 % загального обсягу громадського бюджету на кожен район та 10% на інші населені пункти Львівської ОТГ), з розрахунку не більше 2 % на один населений пункт.

Великі проєкти – це проєкти міжрайонного, загальноміського значення, загальна вартість реалізації яких становить від 600 000 до 3 000 000 грн. На такі проєкти виділяється орієнтовно 30 % загального обсягу громадського бюджету.

Категорії проєктів:

Освітні та медичні проєкти – це проєкти, реалізація яких стосується приміщень або територій шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів позашкільної освіти, закладів професійно-технічної освіти, вищих навчальних закладів, та проєкти реалізація яких стосується приміщень або територій закладів охорони здоров’я.

Інші проєкти – це проєкти, реалізація яких не стосується приміщень або територій шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів позашкільної освіти, закладів професійно-технічної освіти, вищих навчальних закладів, та проєкти реалізація яких не стосується приміщень або територій закладів охорони здоров’я.