×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Громадський бюджет

ГБ.png

Громадський бюджет – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. Тобто це спосіб визначення видатків частини міського бюджету м. Львова за допомогою прямого волевиявлення львів’ян. Мешканці Львова самостійно пропонують та обирають на що саме витратити частину коштів міського бюджету.
Громадський бюджет – це механізм для того, аби знаходити порозуміння між владою та людьми, долати корупцію, робити місто кращим та дати можливість кожному мешканцю відчути причетність та відповідальність за те, яким буде його місто.
Перелік проектів переможців Громадського бюджету Львова 2016 
Офіційний сайт громадського бюджету Львова: https://gb.city-adm.lviv.ua/ 

Автором проекту, в рамках громадського бюджету, може бути особа, яка досягла 16 – річного віку, є громадянином України, громадянином іншої країни або ж є особою без громадянства, яка створила ідею щодо покращення м. Львова, оформила її у вигляді проекту та відповідає одному з критеріїв:
• Місце проживання особи зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом.
• Підприємство, установа чи організація, де працює особа, зареєстроване у м. Львові, що підтверджується довідкою з місця праці.
• Особа навчається у м. Львові, що підтверджується студентським квитком.
• Особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м. Львові, що підтверджується витягом з відповідногореєстру прав власності.
• Місце народження особи зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.
Проект – це описана ідея, реалізація якої може відбуватися за рахунок коштів громадського бюджету м. Львова. Проект повинен бути спрямований на покращення інфраструктури міста і стосуватись лише одного об’єкта, що належить до комунальної власності, його реалізація має бути можлива протягом одного бюджетного періоду. Також, якщо реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи іншого об’єкта, вони повинні належати до власності територіальної громади м. Львова.
Ухвала "Про затвердження Положення про громадський бюджет м. Львова"