×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Громадський бюджет

ГБ.png

Громадський бюджет – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. Тобто це спосіб визначення видатків частини міського бюджету м. Львова за допомогою прямого волевиявлення львів’ян. Мешканці Львова самостійно пропонують та обирають на що саме витратити частину коштів міського бюджету.
Громадський бюджет – це механізм для того, аби знаходити порозуміння між владою та людьми, долати корупцію, робити місто кращим та дати можливість кожному мешканцю відчути причетність та відповідальність за те, яким буде його місто.
Перелік проектів переможців Громадського бюджету Львова 2016 
Офіційний сайт громадського бюджету Львова: https://gb.city-adm.lviv.ua/ 

Автором проекту, в рамках громадського бюджету, може бути особа, яка досягла 16 – річного віку, є громадянином України, громадянином іншої країни або ж є особою без громадянства, яка створила ідею щодо покращення м. Львова, оформила її у вигляді проекту у спосіб, передбачений у Положенні про громадський бюджет м. Львова та відповідає одному з таких критеріїв:

  • Місце проживання особи зареєстроване у м. Львові (м. Винники, смт. Рудно, смт. Брюховичі), що підтверджується паспортом або карткою львів’янина.
  • Підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у  м. Львові, що підтверджується паспортом та довідкою з місця праці.
  • Особа навчається у м. Львові, що підтверджується паспортом та студентським квитком або іншим документом, що підтверджує факт навчання.
  • Особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м. Львові, що підтверджується паспортом та витягом з відповідного реєстру прав власності.
  • Місце народження особи зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.

Проект – це описана ідея, реалізація якої може відбуватися за рахунок коштів громадського бюджету м. Львова. Проект повинен бути спрямований на покращення інфраструктури міста і стосуватись лише одного об’єкта, що належить до комунальної власності, його реалізація має бути можлива протягом одного бюджетного періоду. Також, якщо реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи іншого об’єкта, вони повинні належати до власності територіальної громади м. Львова (м. Винники, смт. Рудно, смт. Брюховичі).


Ухвала "Про затвердження Положення про громадський бюджет м. Львова"