×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 68
Неможливо завантажити XML-файл

Місцеві ініціативи

iniciatyva.png

Перелік внесених місцевих ініціатив:

Довідка: 

b_220_300_16777215_00_images_Громадська_участь_localinitiatives.png

Одним із механізмів реалізації права на участь у місцевому самоврядуванні, згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», є місцева ініціатива. Відповідно до ст. 9 вищезгаданого Закону члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування.

Внесення місцевої ініціативи. Місцева ініціатива вноситься ініціативною групою, шляхом подачі на ім’я секретаря Львівської міської ради пакету документів, який  має містити: повідомлення про внесення місцевої ініціативи (складається з опису проблеми, яка є об’єктом місцевої ініціативи; у випадку внесення проєкту рішення – його назву; анкетні дані та документи, що підтверджують особу та зареєстроване місце проживання кожного з, як мінімум, п’яти членів ініціативної групи; анкетні дані та контакти члена ініціативної групи, який відповідає за організацію її роботи); згоду членів ініціативної групи на обробку персональних даних; підписні листи встановленого зразка з не менше як 500 підписами членів територіальної громади на підтримку місцевої ініціативи; проєкт ухвали, підготовленого у відповідності до Регламенту Львівської міської ради з пояснювальною запискою – у разі наявності такого; за бажанням, додаткові інформаційно-аналітичні матеріали, які стосуються проблеми, яка стала об’єктом місцевої ініціативи.

Розгляд поданих ініціатив. Після підготовки управлінням «Секретаріат ради» проєкту ухвали про розгляд місцевої ініціативи, він передається на розгляд депутатам, які можуть підтримати або не підтримати його. Виняток становлять ті випадки, коли ініціатива не відповідає вимогам, визначеним Положенням та Законом «Про місцеве самоврядування в Україні», а саме у випадку, коли в ній містяться заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, інформацію, яка принижує честь і гідність, права та законні інтереси осіб, матеріали та вислови, які становлять загрозу національним інтересам і національній безпеці України, матеріали та заклики, які містять передвиборну агітацію, рекламу товарів, робіт та послуг. У цих випадках, а також у випадку, коли вирішення проблеми виходить за межі компетенції Львівської міської ради, місцева ініціатива спочатку передається на розгляд постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова.

Тимчасове положення про місцеві ініціативи в м. Львові

Зразки документів