×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Рада підтримала петицію про реконструкцію каналізаційного колектора, що проходить по вул. Торф’яній, вул. Замарстинівській та просп. В. Чорновола

На сесії ЛМР депутати розглянули петицію «Реконструкція каналізаційного колектора, що проходить по вул. Торф’яній, вул. Замарстинівській та просп. В. Чорновола».

Начальник управління «Секретаріат ради» ЛМР Юрій Лукашевський повідомив, що 3 червня 2019 року на порталі e-dem.in.ua – Єдина система місцевих петицій було зареєстровано електронну петицію під назвою «Реконструкція каналізаційного колектора, що проходить по вул. Торф’яній, Замарстинівській та просп. В. Чорновола». Автором петиції є Салітра Андрій Володимирович. 20 червня 2019 року ця петиція набрала необхідних 500 голосів на підтримку».

Співавтор петиції Олег Панчишин розповів депутатам: «Вже два роки поспіль під час травневих дощів відбувається руйнування каналізаційного колектора по вул. Торф’яній. Також вода витікає через колодязі випуску в колектор, оскільки вони не обладнані зворотніми клапанами, що є порушенням норм ДБН. Такі клапани є обов’язковими до встановлення в можливих зонах підтоплення. Як наслідок пошкоджуються пішохідні доріжки, елементи благоустрою та припарковані поруч автомобілі, а підвали і цокольні поверхи житлових будинків заповнюють нечистоти з каналізації. Навіть найменші ділянки газону перетворюються на басейни з брудною водою. Така ситуація є небезпечною для життя і здоров’я мешканців, які проживають у цьому районі. Окрім цього кожного разу мешканці несуть значні витрати на відновлення території і пошкодженого майна.

​У 2018 році після першого руйнування відповідальні працівники «залатали» стики каналізаційного колектора монтажною піною та засипали зверху грунтом. Проте, як показав час, такого «ремонту» недостатньо. Цей район активно розвивається. Кожного року на просп. В. Чорновола ростуть нові житлові будинки, висота яких вже перевищує 20 поверхів. Навантаження на каналізаційну систему постійно зростає і буде зростати надалі, оскільки населення району  збільшується. Окрім цього, зміна екологічної ситуації та щорічні весняні зливи також навантажують систему водовідведення району».

​Автори петиції вимагають провести експертне обстеження цієї частини каналізаційного колектора, а за результатами обстеження - розробити проект реконструкції.  

На підтримку цієї петиції у сесійній залі виступили депутати ЛМР Ігор Зінкевич та Роман Іванців, закликавши колег проголосувати за неї. У результаті голосування 44 депутати підтримали цю електронну петицію і доручили департаменту житлового господарства та інфраструктури до наступного пленарного засідання підготувати дорожню карту щодо вирішення питань, порушених у ній.

Надія Гербовка.

11.07.2019.