×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 68
Неможливо завантажити XML-файл

Загальні збори

zbory.png

Одним з інструментів безпосередньої участі членів територіальної громади м. Львова у місцевому самоврядуванні є загальні збори громадян. Статтею 29 Статуту територіальної громади міста Львова передбачено, що загальні збори громадян – це зібрання громадян за місцем їхнього постійного проживання, які скликаються у будинку (сусідніх будинках), житловому комплексі, на вулиці, у кварталі, мікрорайоні для обговорення та прийняття рішень з питань місцевого значення, що мають безпосереднє відношення до території, на якій вони проводяться.

Хто може брати участь? Участь у загальних зборах можуть брати повнолітні громадяни України, які є членами територіальної громади м. Львова та проживають на території, на якій проводяться загальні збори.

Як провести загальні збори? Загальні збори громадян скликаються ініціативною групою мешканців чисельністю не менше 3 осіб за місцем проживання. Ініціативна група інформує мешканців шляхом розміщення відповідної інформації у спеціально відведених до цього місцях та іншими доступними засобами. Крім того, ініціативна група інформує Львівську міську раду про проведення загальних зборів шляхом подання відповідного повідомлення до Центру надання адміністративних послуг. Вищезазначене повідомлення повинне містити дані про: ініціативну групу щодо проведення загальних зборів; територію проведення зборів; дату, місце час загальних зборів; питання, які заплановані до розгляду.

Результат. За результатами проведення загальних зборів громадян, мешканці можуть прийняти рішення загальних зборів або досягти згоди щодо ініціювання та подання проєкту громадського бюджету м. Львова, колективного звернення чи електронної петиції, внесення місцевої ініціативи, проведення громаb_407_229_16777215_00_images_Громадська_участь_загзб.pngдського слухання.

Для прийняття рішення загальних зборів громадян участь у них мають взяти не менше половини повнолітніх членів територіальної громади м. Львова. Рішення загальних зборів приймається більшістю від присутніх громадян.

Оформлення рішення загальних зборів. Відповідне рішення оформлюється у письмовому вигляді та обов’язково підписується членами ініціативної групи. У рішенні слід зазначити: дату, час і місце проведення зборів, територію проведення зборів, інформацію щодо повідомлення органів місцевого самоврядування та жителів про їх проведення, кількість учасників, питання, які розглядалися, перебіг голосувань та, власне, саме рішення. До рішення загальних зборів, яке надсилається до Львівської міської ради додається реєстраційна картка загальних зборів громадян, у якій зазначаються: суть проблеми, яка обговорювалась; список учасників із зазначенням прізвище, імені, по-батькові та адреси проживання.

Рішення загальних зборів підлягають обов’язковому розгляду виконавчими органами Львівської міської ради. За результатами розгляду виконавчим органом може бути прийняте рішення про врахування рішення, його часткове врахування або не врахування із вмотивованим поясненням.