×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Плануємо запровадити еко-програму з 1 вересня у десятьох школах Львова — Марія Чижишин, депутатка фракції «Голос»

Навчальна шкільна програма «Чисте місто» може бути впроваджена вже з 1 вересня цього року. Завдяки їй школярі Львова будуть вчитися поводитися з відходами та зростати еко-свідомими.

Ініціатива команди «Голосу» має підсилити еко-напрямок міста, зокрема в межах курсу заплановано:

— провести спецкурси з еко-навчання для освітян міста;
— організувати просвітницькі заходи: екскурсії, екологічні конкурси тощо, із залучення еко-експертів для школярів;
— впровадити уроки та тренінги для школярів;
— створити належні умови у школах міста для сортування відходів;
— провести фестиваль «Чисте місто».

Процес сортування відходів на скло/папір/пластик, частково впроваджений у місті з 2010 року, дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади розпочали впроваджувати роздільний збір відходів. Проте просвіта у сфері екології залишається важливим напрямком, який потрібно розвивати у навчальних закладах.
«У Львові немає жодної навчальної програми спрямованої на еко-просвітництво. А виховання культури сортування сміття має починатися з дитинства. Тому разом з еко-активістами міста та методистами, обговорювали як цю тему правильно пояснювати дітям і вирішили, що це буде програма із еко-уроками. Також плануємо еко-фестивалі, виїзди на станції компостування, на переробний завод або великі підприємства, які теж сортують сміття, щоб діти не лише чули теорію, а і побачили на практиці.
Працюємо зараз над формуванням методички для освітян та навчального зошита для школярів. Вже у 2021 році за програмою буде навчатися 10 шкіл Львова — 1-5 класи. Наступного року хочемо залучити 6-8 класи, у 2023 еко-уроки будуть у 9-11 класах. 

Є ідея — проект масштабувати на всеукраїнський рівень, щоб програма була у навчальному процесі на постійній основі», — Марія Чижишин, заступниця голови комісії екології, природокористування та енергозбереження, депутатка фракції «Голос» у Львівській міській раді.

Примітка: Публікації в рубриці «Трибуна депутата» є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.