×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Приєднані громади не матимуть у виконкомі своїх представників? - депутати

Що не так із новим складом виконавчого комітету і структурою Львівської міської ради, які запропоновані міським головою Андрієм Садовим, розповіли на своїх сторінках у Фейсбуці депутати міськради від «Європейської Солідарності» Володимир Марусяк та Юрій Ломага.

Ще 29 грудня 2020 року міський голова Андрій Садовий пообіцяв надати до 25 січня 2021 року персональний та кількісний склад виконкому. Мер обіцянки дотримався. Проте, за словами Юрія Ломаги, депутатському корпусу представили не новий виконавчий комітет, а перепис заступників мера.

«До 11 осіб нового складу  виконкому за версією Садового увійшли: він сам як голова, секретар ради Маркіян Лопачак, керуюча справами виконкому Марта Литвинюк та 8 заступників Андрія Садового. Мер ще й порушив законодавство, оскільки на момент оприлюднення нового складу виконкому, структура - відсутня. Чи може це означати, що міський голова вже знає усіх своїх заступників? Можливо він вже домовився?», - наголосив Юрій Ломага.

За словами іншого депутата Володимира Марусяка, старост приєднаних громад Садовий у виконком теж не вніс.

«Згідно із законодавством до складу виконавчого комітету входять старости, щоб належним чином представляти інтереси громади (до Львова приєдналось 10 громад).

Натомість міський голова запропонував включити у виконком лише своїх заступників. Тобто приєднані громади не матимуть у виконкомі своїх представників?», - наголосив депутат Марусяк.

Довідка:

Відповідно до п.3 ч.1 ст.26 Закону України “Про місцеве  самоврядування В Україні”, виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу; внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск.

Згідно з п.5 ч.4 ст.42 Закону України “Про місцеве  самоврядування в Україні”, міський голова вносить на розгляд ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету відповідної ради.

Виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно міського голови, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб.

До складу виконавчого комітету міської ради входять також за посадою секретар відповідної ради, староста (старости) (ч.3 та ч.4 ст.51 Закону України «Про місцеве  самоврядування в Україні».

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.