×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Юрій Кужелюк: Єдиний спосіб розв’язати найболючішу транспортну проблему Личаківського району – створити квазікільце на вулиці Личаківській

До Львова транспорт заїжджає зі семи напрямків. І якщо п’ять знаходяться в більш-менш пристойному стані, вул.Т.Шевченка активно ремонтується, то на Золочівському напрямі ситуація найгірша. Весь потік транспорту з Винник впирається у Т-подібне перехрестя Личаківська-Пасічна. Там утворюється постійний корок з усіх трьох напрямків, бо рух блокують два лівих повороти, з якими світлофор справитися не може. Якщо додати потік транспорту з Глинянського тракту, стоянку автобусів на Личаківській та пішохідні переходи, то ситуація переходить в хаотичну. Все це перетворилося на найболючішу транспортну проблему Личаківського району. Про це зазначає депутат Львівської міської ради Юрій Кужелюк.

«Єдиним способом розв’язання проблеми є створення квазікільця навколо церкви Покрови та СШ № 63 (молодша школа). Воно дозволить уникнути лівих поворотів, а транспорт, рухаючись двосмуговим кільцем, матиме змогу безперешкодно відгалужуватися на вулицях Личаківській, Пасічній, Глинянський тракт та Ніщинського. Як наслідок, повинні зникнути постійні корки та знизитися забрудненість повітря біля церкви і школи, що утворюється двигунами автомобілів, які постійно стоять на світлофорі. Окрім того, можна буде оптимізувати пішохідні переходи та перенести в більш зручне місце стоянку автобусів», - зазначає Юрій Кужелюк.

Детальний план такої розв’язки вже розроблений та затверджений депутатами ЛМР ще минулого року і показаний на малюнку.

b_872_633_16777215_00_images_Академія_участі_Схема_руху_транспорту.jpg_трибуна_Кужелюк.jpg

На цей рік у міському бюджеті передбачено 500 тис. грн на проектування розв’язки. На думку депутата, двома найбільшими проблемами, які слід вирішити, є залізнична колія, якою має пройти частина кільця, та господарська будівля, через яку планується вихід від Глинянського тракту до колії.

Депутат Юрій Кужелюк повідомив, що 21 липня відбулася загальна нарада з цього питання у заступниці міського голови Ірини Маруняк за участі зацікавлених сторін, серед яких - представники Львівської залізниці та компанії «Ензим», яка єдина користується колією. Мета – обговорити способи вирішення всіх проблемних питань та приступити до початку проєктування. Через два тижні заплановано представити пропозиції щодо вирішення проблемних питань. Замовником проекту визначено ЛКП «Львівавтодор». Окрім цього, завершується проєктування громадського простору перед церквою Покрови.

«Повинен вийти добрий проєкт, який максимально вирішить транспортну проблему на Тернопільському напрямі та полегшить життя мешканцям. Практичну реалізацію його можна розпочати після закінчення реконструкції вул.Т.Шевченка, оскільки це вимагатиме достатньо великої суми коштів», - переконаний Юрій Кужелюк.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.