Версія для друку

Розпочалась реконструкція вхідної брами Палацу Потоцьких

Вхідна брама Палацу Потоцьких потребує негайної реконструкції. Депутат ЛМР Ігор Зінкевич зазначив, що в радянські часи була задумка влаштувати тут одну з станцій львівського метро. Проте, ця ідея не була реалізована, натомість приміщення почало «просідати». Щоб його закріпити, під нього заливали бетон, що в результаті призвело до того, що вхідна брама почала «роз’їжджатись».

«Ми давно б’ємо на сполох і просимо врятувати пам’ятку архітектури. Адже сюди щодня приходить багато туристів і фотографуються якраз під портиком, який в аварійному стані. На щастя, можу повідомити, що нарешті почалися роботи з його реконструкції. Нам треба зараз максимально стабілізувати ситуацію і спеціальними шурупами стягнути колони». 

За словами депутата, наразі немає повної суми, необхідної для ремонту, однак інформація про важливість відновлення пам’ятки архітектури доноситься до виконавчих структур.

«За оцінками експертів, на роботи потрібно близько 700 тис грн, тому мусимо їх знайти. Основна річ – це стягнути і унеможливити рух самого портика. Адже, якщо не дай Бог, він впаде, то ніхто не може гарантувати безпеку людей, а відновлення його буде коштувати в кілька разів дорожче».   

Нагадаємо, нещодавно відбулася нарада-зустріч, щодо реставраційних робіт входу в Палац Потоцьких по Вул. Коперника 15. На ній були присутні: Андрій Москаленко,заступник міського голови з питань розвитку і начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко-Швець, а також представники Львівської галареї мистецтв імені Б.Г. Возницького заступник генерального директора Андрій Гулій і головний архітектор Ярослав Римар. Зокрема, було повідомлено, що за бюджетні кошти вже замовлено і зроблено проект реставрації і наразі чекають висновку експерта.

 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.