×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Малоефективність сесій цього літа

«Люди зі специфічними… чи як там… потребами», - так і не згадавши визначення відстоював перед камерами і мікрофонами права тих, кого він не знає, один із депутатів, так званого, лівого крила сесійної зали. Позачергове засідання ЛМР виявилося знову малорезультативним, але це було прогнозованим: «За» реальним господарським  пропозиціям голосували лише «Самопоміч» і кілька свідомих обранців народу. Враженнями діляться самі учасники зібрання 19 червня.

«Депутатам сьогодні вистачило глузду прийняти соціальну гуманітарну програму «Львів сьогодні» для людей з інвалідністю, але забракло - надати місцеві гарантії у рамках проєкту «Міський громадський транспорт України». Прикро, що навіть  своїм зверненням ( на засідання завітали  Максим Барбанов, який пересувається на візку, та активістка Оксана Потимко) про випробування та перепони, які терплять щодня люди з інвалідністю, котрі  користуються комунальним транспортом, не змогли достукатись до депутатів, що зміни потрібні вже сьогодні, а не тоді коли депутатам спаде на думку. Особливо жахливим для мене є те, що колеги-депутати, обговорюючи ці питання, вживають стигматизуючі для цих людей звернення: інвалід, люди зі специфічними проблемами, неповносправні, - розповідає Оксана Рубай, членкиня постійної комісії із питань гуманітарної політики ЛМР.

Депутати БПП «Солідарність» та ВО «Свобода» ЛМР (також не голосували та утрималися депутати українського об’єднання патріотів УКРОП у ЛМР) двічі провалили голосування за внесення до порядку денного питання щодо модернізації громадського транспорту. Ухвала передбачає співпрацю міста Львова з Європейським інвестиційним банком та проведення реконструкції міських трамваїв з облаштуванням пониження для маломобільних груп.

«Загалом, більшість питань львів’ян і міської господарки насправді хвилюють хіба самих людей і кількох десятків людей-представників влади. Усі інші - перейшли в режим виборчої кампанії і не керуються мотивами «Як покращити життя людей в цих кризових умовах», а вибудовують свої стратегії для найближчих виборів. Бо як інакше пояснити відмову голосувати за нові карети швидкої допомоги в час пандемії, частина з них мала бути для дитячих лікарень, або низку запитань щодо низькопідлогових транспортних засобів для людей з обмеженими можливостями?» - риторично ставить запитання Юлія Хомчин, депутатка фракції «Самопоміч» ЛМР, директорка Інституту Стратегії Культури.

Не приховує і свого розчарування і Максим Коляда, депутат фракції «Об’єднання Самопоміч» ЛМР, психолог, викладач УКУ.

«Я дуже б хотів запропонувати на наступну каденцію оновлений закон про місцеве самоврядування, де б для кандидатів висувалися певні вимоги, зокрема, за рівнем IQ.  Прикро, що опоненти Андрія Івановича зараз реалізують стратегію «Чим гірше львів’янам – тим більше в нас шансів пройти на наступних виборах». Абсолютно усі їх дії зараз спрямовані на те, аби зробити якомога гіршу ситуацію в місті, звинуватити в усьому чинного міського голову, і на фоні цієї критики підвищити свої політичні бали. Дозволю собі дати пораду львів’янам: слідкуйте за ефективністю використання часу депутатів в сесійній залі -   це чітко демонструє, наскільки ефективно вони будуть розпоряджатись ресурсами громади».

«Переконана, що робота виглядатиме так вже до завершення цієї каденції. Наполегливо рекомендую слідкувати за цим процесом предметніше, аби бачити обличчя ваших обранців, їх поведінку, риторику, способи прийняття рішень. Це допоможе вам визначитись у жовтні. Маніпуляції, популізм, ораторські бенефіси, акторська майстерність, нецензурщина і вульгарність, рики, крики і хамство.  Придивляйтесь добре, бо за усмішками з біг-бордів і елеїв з телевізора ховаються правдиві інтереси та мотиви» - підсумовує Юля Хомчин.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.