×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

РЕКТОР

Відійшов у вічність Ректор. Науковець, справжній, професор...

Адже написати монографію з квантової фізики і отримати за неї наукову премію – це не створити який-небудь черговий інститут трансформації чогось в щось. Покоління студентів повинні бути йому вдячними за те, що можуть вчитися у вишах завдяки знанням, а не грошам і зв’язкам батьків. Зараз так звично, що молоді люди стають студентами завдяки успішній здачі ЗНО, що вже забулось, як то воно було колись. Забулось і про те, що вступити в деякі «козирні» ВНЗ для більшості шансів не було жодних. Адже був конкурс батьків. Але прийшов Іван Вакарчук і, на відміну від теперішніх борців з корупцією, показав справжній приклад як від неї позбавлятися. Без шуму, палких промов, розмов про «посадки» він взяв і вирішив проблему, підійшовши до неї системно. Так змінив правила гри, що це явище при вступі стало неможливим. Тому що вмів мислити і досягати мети. Хоча і не був «новим обличчям» і не стажувався по закордонах. Тим самим здобув багато ворогів і тому його так ненавидів Табачник, який скасував більшість починань Івана Олександровича. Проте скасувати ЗНО навіть ця огидна особа не змогла. За що і був Ректор щиро любимий своїми студентами.

Був справжнім громадським діячем. Від самого обрання народним депутатом Радянського Союзу у 1989 році мав послідовну позицію. А в 2004 році публічно закликав підтримати Помаранчеву революцію і рятувати державу. Один з усіх тодішніх ректорів. Так само, як і Революцію гідності.

Пишу тому, що мав честь знати Івана Олександровича з 1989 року, коли він ще був народним депутатом СРСР. Завжди спокійний, можливо трохи замкнутий, справжній інтелігент і джентльмен. Важко уявити, щоб ця людина вела себе так, як поводять сучасні, з дозволу сказати, владоможці.

Спіть спокійно, Іване Олександровичу!

Ви дуже багато зробили для держави Україна, більше, ніж численні «борці» разом узяті. Як нам тепер бракує при владі людей з таким рівнем знань і таким дійсно стратегічним мисленням.

Земля Вам пухом!

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.