×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

«Медицина – це хобі, а політикою я впливаю на те, на що можу вплинути»

Сімейний лікар та депутат ЛМР від фракції БПП «Cолідарність» Володимир Ропяк про закінчення реформи першої ланки медицини, загрози коронавірусу для людей та спалах ГРВІ і грипу на Львівщині.

 Пане Володимире, як вам початок року в плані медицини?

  • Я задоволений реформою першої ланки медицини (сімейні лікарі та декларації – авт.). Найголовніше те, що пацієнти нарешті мають право вибору лікаря незалежно від місця прописки і проживання, а лікарі відтепер отримують кошти, за те, скільки пацієнтів вони мають.

Ваші думки щодо коронавірусу, який не сходить з інформаційного поля. Чи дійсно він настільки страшний як його описують ЗМІ?

  • Страшний він хіба тому, що до цього часу людство не було знайоме з ним. Цей вірус – модифікація вірусу, який передається від летючих мишей та змій. Наскільки цей вірус складний, ми також не знаємо, але не думаю, що китайці би підіймали зайвий шум. Наші медики точно не знають з чим конкретно вони мають справу, адже в нас немає тестів, які визначають саме той вірус, який називається корона вірус, а не якийсь інший. Тому, відрізнити це від звичайного грипу надзвичайно складно, але лікування і того, і того – однакове. Але варто пам’ятати, що і корона вірус і звичайний грип страшні лише ускладненнями, які можуть бути, якщо неправильно лікувалися. Тому, наголошую, що самостійне лікування не завжди призводить до позитивних результатів.

Хто в групі ризику при зараженні грипом або ж коронавірусом?

  • Як я вже зазначав, ці віруси страшні лише можливими ускладненнями.  Тому, в зоні ризику – це люди старшого віку з якоюсь патологією – серцево-судинною, проблемами з легенями або ті, хто має діабет.  Загалом, якщо в людини є якась хронічна патологія, то вона завжди перебуватиме в зоні ризику при будь-якій хворобі.  

Коли прогнозується пік захворюваності на ГРВІ та грип?

  • Наразі кількість хворих лише зростає, тому коли саме прогнозується пік – нікому не відомо, адже в дуже багатьох аспектах воно залежить від людей. Можливо, навіть за тиждень кількість хворих спаде і все стане спокійно. Таке уже в нас було. Тому, якщо люди будуть робити елементарну профілактику та дослуховуватися до порад лікарів – то проблема зникне. Дуже велику роль у поширеності вірусу мають саме ті, хто вже захворіли, але які відносяться доволі егоїстично до інших та йдуть на роботу чи навчання. Вони забувають про те, що є переносниками вірусу та можуть заразити багато людей навколо них по дорозі на роботу, під час роботи та опісля неї. До того ж, таким чином вони легко можуть заробити ускладнення. Я неодноразово стикався з тим, що такі рішення людей спричинені умовами роботи. Багато людей працюють неофіційно і не можуть взяти для себе лікарняний, тому їхнє здоров’я напряму залежить від роботодавця. Але завжди вартує пам’ятати, що здоров’я – найважливіше. 

Найкраще лікування – це профілактика. Зараз багато хто розповідає, що вартує робити щеплення від грипу. Практичне запитання - де львів’янам робити щеплення від грипу? Адже дуже багато людей не знають навіть куди звернутися.

  • Щеплення наразі роблять приватні структури. Комунальні чи державні поліклініки не мають вакцини, тому людині, яка бажає зробити щеплення потрібно звертатися або до приватних структур, або ж самостійно брати термосумку в амбулаторії, купувати вакцину в аптеці  і робити щеплення тоді в державних структурах. Але вартує пам’ятати, що жодна вакцина не захищає на 100%, адже покликана виробити в організмі імунітет і в разі захворювання, легше переносити симптоми без подальших ускладнень.

Як ви займаєтеся профілактикою?

  • Свіже повітря, натуральні вітаміни і певні медикаменти, які можна вживати довший час без якихось побічних дій.

А що ви можете порадити людям?

  • Епідемія грипу наразі в розпалі, тому, тим хто бажає уникнути захворювання – рекомендую уникати масових скупчень людей, по можливості менше користуватися міським транспортом та провітрювати свою оселю та робоче місце. А людина, яка захворіла, в першу чергу, має подзвонити до свого сімейного лікаря, з яким укладена декларація. По-перше, лікар точно визначить що у вас і призначить правильне лікування, а по-друге, саме він несе відповідальність за ваше життя, навіть тоді, коли не знає про те, що ви хворі.

Як ви поєднуєте вашу політичну діяльність з професією лікаря?

  • Якось звик поєднувати. Відверто скажу, що тяжко, але я отримую задоволення і від того, і від того. Медицину вибрав тому, що в мене було бажання лікувати дітей. Я закінчив педіатричний факультет, бо мав гіркий досвід того як мене лікували в дитинстві (сміється). Тому, коли працював педіатром, то це для мене було як хобі – я ходив на роботу як на свято. А політикою я впливаю на те, на що я можу вплинути.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.