×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутати ЛМР занепокоєні газовими переговорами між Україною та Росією

На позачерговій сесії міської ради Уляна Пак разом з колегами депутатами звернулась до Президента, Прем‘єр-міністра, Голови Верховної Ради України.

Звернення депутатки стосувалося збереження енергетичної незалежності України з огляду на події, які нещодавно трапилися у Відні. Це перші схожі переговори між Україною та Росією за останніх 5 років. Важливо те, що газові переговори відбулися без участі представників Європейської комісії.

Уляна Пак переконує, що депутати Львівської міської ради занепокоєні подібною політикою уряду:

«Уряд відкрито демонструє готовність відновити прямі закупки російського газу. Ми впевнені, що подібна політика не має нічого спільного із національними інтересами України і посиленням її енергетичної незалежності.
Минулий досвід показує, що для Росії газ - це не економіка, коли є продавець товару і є покупець, а лише чиста політика, яка спрямована на корумпування українських чиновників та політиків. Політика, метою якої є підпорядкування собі України. Особливо обурливо подібні зустрічі та заяви уряду виглядають у контексті війни, яка триває між Україною та Росією», - депутатка фракції БПП «Солідарність Уляна Пак.

Депутати ЛМР наголосили, що єдино прийнятним форматом переговорів з Росією щодо газу є лише тристороння комісія - за участі України, Росії та ЄС.

А темою подібних переговорів може бути лише питання транзиту російського газу в ЄС через територію України та терміни погашення «Газпромом» боргів перед «Нафтогазом» України, згідно рішення Стокгольмського арбітражу. 
У своєму зверненні депутати вимагають негайно припинити будь-які сепаратні газові переговори із агресором, а їх ініціаторів відправити у відставку як таких, які діють всупереч національним інтересам України.


Нагадаємо, Україна вже 4 роки не купує напряму газу в Росії. Жодних підстав змінювати свою політику щодо Росії загалом та російського газу зокрема - сьогодні немає.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.