×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Щоб ефективно боротися з паліями листя, потрібні регулярні рейди містом для виявлення порушень, - Оршак

Голова екологічної комісії Львівської міської ради, депутат Ірина Оршак пропонує створити робочі групи для проведення постійних рейдів містом у період активного спалювання листя і трави – восени і навесні.

На її думку, такий метод боротьби із паліями буде ефективнішим, аніж коли самі містяни повинні реагувати на порушення і викликати поліцейські патрулі.

«Чинні механізми, передбачені законодавством, діють дуже рідко і точково. Мешканці, які помітили палія, повинні викликати поліцію, дочекатися прибуття екіпажу, вказати на особу правопорушника, бути присутнім при складанні протоколу. Це забирає чимало часу. Окрім того, далеко не всі хочуть повідомляти про порушення, якщо, наприклад, листя спалює сусід. Урешті боротьба з паліями – це не завдання мешканців», - пояснює Ірина Оршак.

Відтак під час сесії ЛМР, 31 жовтня, вона запропонувала створити робочі групи із повноважених осіб від міської ради, місцевих ЛКП із залученням поліції для проведення регулярних рейдів у спальних районах міста для фіксації правопорушень.

«Також треба слідкувати, щоб порушники сплачували відповідні штрафи. Бо безкарність паліїв – одна з причин, чому місто восени і навесні тоне у димі», - наголосила Оршак.

Також додала, що паралельно потрібно проводити активну інформативну  роботу – через соціальні ролики повідомляти про шкідливість диму для організму людину, розміри штрафу за порушення, альтернативу палінню листя і трави через компостування або додаткові угоди із перевізниками, які забиратимуть такі відходи.  

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.