×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Коли віртуози і діти об’єднуються, виходить ось що...

У четвер, 18 квітня, львів’яни та гості міста могли відвідати дуже цікаву подію: всім знаний і люблений твір “Stabat Mater” Д. Б. Перголезі зазвучав неочікувано  і по-новому. Дитячий хор “Радуниця”, струнний квартет, звучання органу та солісти об’єдналися  в часі Великого Посту, щоб  пригадати нам про скорботи і біль Божої Матері.

Концерт відбувся в храмі Пресвятої Євхаристії (Домініканський Собор) за підтримки депутата ЛМР, мецената Романа Грицевича.

Велич храму ще раз підкреслювала самобутність події. Адже 30 дітей, із  загальноосвітньої школи, (Народний хор “Радуниця” займається при УДЮМК Шевченківського р-ну на базі СЗШ №54 імені Квітки Цісик), від 8 років, співали  надзвичайно складну для виконання барокову музику. Заспівали дуже достойно. Чиста інтонація, надзвичайно легкий і приємний тембр, технічно — видавалось, що це діти з європейської хорової школи.

Солювали Анастасія Арбузова-Родич (сопрано) та Юлія Дума (альт). Співачки дійсно “пропустили крізь себе” кожне слово і передали  ці емоції слухачам. А це нелегко, адже «Стабат Матер» (лат. Stabat Mater) — католицький гімн (родом ще з ХІІІ ст.) що  одержав свою назву за першими рядками Stabat Mater dolorosa, що в перекладі означає "Стояла мати скорботна". Перша його частина оповідає про страждання Діви Марії  під час розп'яття Ісуса Христа, а друга є благанням грішника про дарування йому раю після смерті. Майстерність Анастасії, яка вивчала бароковий спів у Польщі, просто захопила. Вона вклала свою лепту також у вивчення кантати з дітьми, як хормейстер “Радуниці”.

Струнний квартет у складі Адріана Боднара, Олесі Масник, Ярини Горбачевської, Максима Римара  та Ганни Іванюшенко, яка виконувала партію органа, підтримали ініціативу керівника та диригента хору “Радуниця” - п.Наталії Манько. І це був дуже гарний досвід для колективу — робота з такими професійними музикантами. Гадаю, діти захопились їхнім ентузіазмом і віртуозною грою. Може це дасть їм поштовх до обрання в майбутньому професії музиканта? Адже в часі таких бурхливих перепетій в Україні, дуже важливо не потонути в проблемах та гідно виховати майбутнє покоління... Проблеми тимчасові. Мистецтво вічне.

 

Камерна кантата “Stabat Mater” написана буквально в останні дні життя Джованні Баттіста Перголезі (1710-1736)  І хоча вважається одним з найкращих його творів, знаходилися ті, хто нищівно критикували кантату. Наприклад, один з найвідоміших теоретиків Європи 18ст., вчитель В.А.Моцарта і М.Березовського, падре Мартіні критикував за надмірну рухливість музики і оперний стиль, недоречні для такого жанру І хоча кантата “Stabat Mater” витримана у стилі lamento, тобто жалоби і скорботи, та звучання музики Перголезі — легке і прозоре. Лише щемливі дисонанси та мінор іноді засмучують його. Світло і надія проглядають крізь смуток.

Після страждання завжди гряде Воскресіння.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.