×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Через українську мову на Гарячу лінію міста поскаржилися 43 людини

Усі вони отримали послуги іноземною, а не українською мовою. А коли просили перейти на державну мову – їм відмовляли. Часто -  в агресивній формі.  Таку інформацію надали  Українській Галицькій Партії на інформаційний запит у департаменті адміністративних послуг ЛМР у відділі «Гаряча лінія міста».

Звернення реєстрували у період  з  15 лютого 2018 року  по 15 лютого 2019 року, тобто у перший рік існування мовної  ухвали.

«Ми повинні розуміти, що не кожна людина звертається у відповідні органи, особливо через мову. Часто махають рукою, обговорять ситуацію з друзями чи рідними, та й забудуть. Але є півсотні тих – хто довів справу до кінця, яким справді допекли грубим порушенням дотримання мовного закону. Тому для мене ці 43 звернення є дуже важливими», - говорить співавтор мовної ухвали,  депутат ЛМР від Української Галицької Партії, Мирослав Данилків.

«43 звернення про порушення норм Ухвали – це, безумовно, перемога. Є безліч "гучних" ухвал ЛМР, які за суттю декларативні і не реалізовуються на практиці. Натомість, ми бачимо, що ця ухвала потрібна людям. Сподіваємося, що вона реально працює на захист споживчих прав львів'ян і ті штрафні санкції, які прописані в документі, справді накладаються на винуватців. Ми самі близько п'яти разів зверталася про порушення тієї чи іншої норми мовної  Ухвали, і вже за кілька днів відповідальні департаменти ЛМР усували порушення та відновлювали наші мовні права»,  – розповідає активіст  руху «Геть від Москви», співавтор ухвали,  Олександр Золотухін.

Нагадаємо, спеціальна мовна ухвала зобов’язує на місцевому рівні усіх підприємців обслуговувати клієнтів українською мовою. Це стосується продавців, офіціантів, водіїв, перукарів – тощо.  І лише на вимогу клієнта переходити на іноземні мови, а не навпаки. Автор документу - депутат Львівської міськради від Української Галицької Партії Мирослав Данилків. Документ розробила Українська Галицька Партія спільно з громадськими активістами в межах ініціативи “Геть від Москви” ще у 2016 році , але лише у лютому  минулого року за неї проголосували міські депутати. 

Якщо ж ця ухвала не виконується, і вам, наприклад, відмовляють в обслуговуванні державною мовою, можете офіційно скаржитися. За недотримання вимог, викладених в ухвалі, передбачений штраф від 17 до 170 грн (при повторному порушенні максимальна сума штрафу становитиме 459 грн). Сума наче й не велика, але підприємці втратять не так кошти, як репутацію. Контроль за дотриманням вимог документа здійснює ЛКП “Муніципальна варта” у співпраці з поліцією. Скаржитися щодо порушення мовних прав у Львові тепер можна за номером: Гарячої лінії міста – 15-80 (зі стаціонарного) та +38 (032) 297-59-11 (з мобільного телефону), “Муніципальної варти” – 38 (032) 259-00-15 та номером поліції 102.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.