×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Ольга Посипанко просить передбачити кошти у бюджеті розвитку на будівництво водопроводу в районі Старого Рудно

Депутат фракції "Об'єднання "Самопоміч" Ольга Посипанко переконана, що на сьогодні ситуація з водопостачанням у селищі міського типу Рудне гостро критична.

"Усі лабораторні дослідження вказують на непридатність води для пиття в старому центральному водопроводі, яке обслуговує КП "Теребля". Вміст нітратів в рази перевищує гранично допустимі норми. Місто щорічно довозить питну воду в школу та дошкільний заклад Рудне. Решта мешканців вживають воду з нітратами. Півтора роки, як усі можливі причетні служби міста та області ведуть роботу з виявлення забруднювачів річки Вишенька (Зимна Вода), води якої потрапляють у ґрунтові води селища та забруднюють криниці та свердловини приватних домоволодінь. Непридатною для пиття через вміст кишкової палички є вода з джерела на Старому Рудно, у якому більшість руднівчан набирала воду для пиття та приготування їжі. Загалом проблема поглинула селище тотально, ще й через відсутність централізованого каналізування.

"У 2017 році виконані роботи ІІ черги реконструкції водопостачання Рудно (збудований водопровід Карачинів-Рудне D300 на суму більше 7 млн. грн.) та підведений водопровід до межі селища.

Однак, жодних зрушень щодо забезпечення питною водою руднівчан у 2018 році, на жаль не відбулося. Селищна влада не має коштів на будівництво/реконструкцію  водопроводів, жодних дій із залучення коштів з Державного/обласного бюджету не вчиняє, натомість, у міському бюджеті кошти також не були передбачені. "

Передбачення коштів у бюджеті розвитку міського бюджету на 2019 рік на будівництво водопроводу в районі Старого Рудно та часткову реконструкцію діючих мереж КП "Теребля" вкрай необхідні. "