×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові погасили ювілейну поштову марку, присвячену 120-річчю Лікарської Комісії НТШ, створеної з ініціативи Євгена Озаркевича

9 листопада депутат Львівської міської ради Роман Грицевич взяв участь в урочистому погашенні ювілейної поштової марки Укрпошти, присвяченої 120-річчю створеної з ініціативи Євгена Озаркевича Лікарської Комісії НТШ - першої української громадської медичної організації.

Погашення марки відбулося в Музеї Пошти, що міститься у Палаці Бандінеллі, що на площі Ринок у Львові.

Цю поштову марку Укрпошта випустила за доброчинної допомоги депутата Львівської міської ради ІV, V, VІ, VІІ скликань  Заслуженого лікаря України Романа Грицевича.

В урочистій церемонії взяли участь Роман Грицевич, депутат ЛМР, Андрій Базилевич, президент Світової Федерації Українських лікарських товариств, Оксана Заячківська, професор, доктор медичних наук, Микола Ростов, директор Львівської дирекції ПАТ «Укрпошта».

Ім’я Євгена Озаркевича - знакове для Львова саме, а 2018 рік – особливий рік для лікарської комісії НТШ, створеної за ініціативи Євгена Озаркевича. У далекому 1898 році перша українська наукова медична громадська інституція задекларувала та зберігає до сьогодні передові фахові й національно-патріотичні позиції, створюючи об’єднання однодумців медиків, які незважаючи на різні соціально-політичні й економічні обставини, мають за мету творити, поширювати й інтегрувати здобутки українських вчених у медицині та природничих науках у світову науку.

У рамках заходу відбулась презентація часопису Лікарської комісії НТШ "Праці НТШ. Медичні науки".

В урочистому заході взяли участь члени НТШ, УЛТ, лікарі Львівщини та львів’яни і гості міста.

Довідка.

Доктор Озаркевич (1861-1916) – дійсний член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка (НТШ), фундатор української медичної науки і практичної медицини, прекрасний викладач, громадсько-політичний діяч не лише Галичини, а й України, життєвий і творчий шлях якого тісно пов'язаний зі Львовом. Заснована Євгеном Озаркевичем лікарська комісія НТШ за 120 років свого існування завоювала право не лише бути обличчям наукового медичного життя України, а й стала символом її невмирущості.

Євген Озаркевич – епохальна особистість, випускник медичного факультету Віденського університету, лікар «усіх лікарських наук», як записано в його дипломі, високоерудований клініцист, науковець з широким колом зацікавлення, засновник української медичної науки у Львові. Львів – особливе і важливе місто для Євгена Озаркевича, хоча б тому, що тут він провів половину свого життя: завершив свою ґрунтовну гімназійну освіту, насолодився ранньою юністю, а в зрілості реалізував свій лікарський, науковий та організаційний талант.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.