×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Реорганізація чи війна з батьками?

З нового навчального року у Львові впроваджують пілотний проект з ущільнення груп в дитячих навчальних закладах. За наказом управління освіти ЛМР, у 28 садках хочуть відкрити додаткові групи.

Днями депутати гуманітарної комісії відвідали декілька ДНЗ, де вже спробували реорганізацію.

“У спальні та ігрові приміщення садків, площа яких перевищує 50 кв.м, селять додаткові групи. Практично це виглядає так: придбали спеціальні трьохярусні ліжка-трансформери, які розсуваються, коли діти лягають спати. А потім знову складаються”, - говорить депутат від Української Галицької Партії, член гуманітарної комісії ЛМР Ігор Дякович.

Так намагаються вирішити проблему з браком місць у ДНЗ. Але, за словами Ігоря Дяковича, впровадження змін відбувається не зовсім добре.

“У тих садках, де завідуючі проговорили всі “за” і “проти” з батьками, ущільнення пройшло без проблем. Звичайно, всім догодити неможливо, але більшість підтримали зміни. Натомість у тих закладах, де просто за наказом управління освіти без попередження привезли нові ліжка і поселили додаткову групу дітей, вийшли конфлікти”, - пояснює депутат.

Ігор Дякович також додає, що не всі, відібрані управлінням, приміщення ДНЗ за розміром придатні до збільшення груп. Потрібно ретельно зважувати чи не порушує це законодавчі норми щодо діяльності дитсадків: ДБН, санітарні норми та норми пожежної безпеки. Бо це є безпека дітей, яка завжди мусить бути на першому місці.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.