×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Фестиваль, де зустрічається минуле і майбутнє

Нещодавно відбувся ХІІІ фестиваль середньовічної  української культури «Ту Стань 2018». Впродовж трьох днів навколо давньої фортеці вирувало життя: усі охочі могли спробувати свої сили у майстер-класах, середньовічних танцях, двобоях, працював поетичний майданчик, театральна сцена, ярмарок.

Родзинкою фестивалю стало відкриття першого проекту «Туристичний барометр Тустані», котрий реалізовано в рамках конкурсу ініціатив карпатських місцевих громад і який фіксуватиме кількість відвідувачів Тустані.

У відкритті  фестивалю взяв участь голова Верховної Ради Андрій Парубій. «Ця ініціатива підтверджує, що Тустань стає культовим містом не тільки для Львівщини, а для всієї України. Неймовірно приємно, що сьогодні дух середньовіччя відроджується не тільки невеликою групою ентузіастів, що сотні, навіть тисячі людей сьогодні в середньовічних костюмах тут. Не тільки львів’яни, а й Литви, Латвії, Казахстану, велика кількість приїжджих з інших країн приїздять сюди, щоб відчути дух українського середньовіччя» .

Серед особливостей цьогорічного фестивалю - локація віртуальної реальності, де відвідувачі змогли здійснити захопливий віртуальний політ над фортецею.

Депутат Львівської міської ради Оксана Рубай, яка також побувала на фестивалі, вважає, що такі заходи не тільки пропагують любов до свого краю, здорового способу життя, а й об’єднують родини.

« Як на мене, то це і сімейний фестиваль, адже тут гармонійно  поєднується історія, чудова природа і цікаві заходи для будь-якого віку. Це гарний відпочинок для всіх. Для місцевої громади - це також корисно, бо  мешканці долучаються до організації фестивалю або беруть в ньому активну участь».

Також на території фестивалю діяв Тустанський університет, де можна було почути лекції про Середньовічну історію, та літературна майстерня з театральною сценою.

На переконання Оксани Рубай фестиваль «Ту Стань» має особливу притягальну силу. Вона також спробувала новинку – віртуальний політ над фортецею і не приховує свого захоплення.

«Крім того, що молодь мала змогу відчути дух лицарства, набратись енергії, то ще й захопливою була нова сучасна атракція – віртуальна реальність.   Що важливо, нова розробка – політ над фортецею буде згодом безкоштовно передана в місцевий музей, який таким чином поповниться новим цікавим експонатом ІТ».   

І вже традиційно на фестивалі «Ту Стань!» шанувальників давньої історії  чекали реконструкції лицарських боїв, стрільби з луків та арбалетів, катання на конях та ключове дійство – нічний штурм фортеці.