×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Можливіть скористатися програмою підтримки повинні отримати всі ОСББ, а не лише «обрані», – Веремчук

Пілотний проект «Програми сприяння проведенню капітального ремонту окремих конструктивних елементів багатоквартирних будинків, які перебувають в управлінні ОСББ м. Львова на 2018 рік» має бути доступним для всіх об’єднань, а не лише «вибраних».

Про це сьогодні, 21 червня, на сесії Львівської міської ради заявив керівник фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук під час обговорення Програми.

«Мотивувати львів’ян до створення ОСББ через підтримку об’єднань із бюджету – це хороша ідея. Але з подачі чиновників, вона може стосуватися лише «обраних». ОСББ виконуватимуть роль замовників робіт. А відтак на них хочуть перекласти витрати на замовлення проекто-кошторисної документації, проведення експертизи ПКД. Але таке до снаги тільки великим ОСББ. Для прикладу виготовлення ПКД на ремонті роботи у будинках-пам’ятках архітектури в старій частині міста може вартувати 80-100 тисяч гривень, де потрібно робити навіть не капремонт, а реставрацію. Зрештою здебільшого у центрі Львова діють невеличкі ОСББ на кілька квартир, які не мають грошей на ПКД. Відтак програма діятиме дуже вибірково, бо до неї зможуть долучитися лише кілька Об’єдань», – пояснив депутат.

Також він звернув увагу на те, що Програма поширюватиметься лише на ремонт окремих конструктивних елементів будинку – фасадів, покрівель. Натомість варто, аби  Програма включала і ремонт внутрішньобудинкових мереж. Цей пункт дописали в проект ухвали.

«А ще у преамбулі проекту ухвали акуратно оминули постанову Кабміну (№572 від 08.10.1992), яка чітко регулює відсоткову частку грошової допомоги з міського бюджету залежно від віку будинку. Виділяти кошти чиновники планують «на око». Відтак я запропонував у подальшому сутттєво доопрацювати у робочому режимі програму, аби вона охопила максимальну кількість ОСББ», – наголосив Веремчук.