×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Віталій Свіщов звернувся до міського голови з ініціативою збільшення кількості програм фінансової підтримки громадським організаціям

Депутат ЛМР від фракції БПП «Солідарність», голова депутатської комісії молодіжної політики, культури та спорту Віталій Свіщов звернувся до міського голови Львова А.Садового з ініціативою збільшення кількості програм надання фінансової підтримки громадським організаціям.

Подаємо звернення повнотекстово.

«У м. Львові функціонують багато громадських організацій: освітні, спортивні, наукові, технічні, культурно-просвітницькі,  молодіжні тощо. Усі вони сприяють поширенню неформальної освіти серед населення та його участі в громадському житті міста. Ці організації функціонують на громадських засадах, однак беруть активну участь  у  політичному та культурному житті міста.  

Відповідно до Роз‘яснення Міністерства юстиції України «Характеристика громадських формувань як інститутів громадянського суспільства», органами юстиції в Україні легалізовано/зареєстровано близько 50 тис. громадських   формувань.   Із   загальної    кількості легалізованих/зареєстрованих в Україні громадських формувань 66% становлять  місцеві,  всеукраїнські   та   міжнародні   громадські організації. Хочу наголосити, що громадські організації в процесі здійснення своєї діяльності, організації різноманітних тренінгів, зібрань,спільних форумів, семінарів, конференцій, різноманітних заходів часто стикаються з фінансовими труднощами, оскільки функціонують як неприбуткові організації. Зазвичай, такі заходи проходять на високому рівні, однак наявність додаткового фінансування полегшила б їхню організацію і забезпечила нові можливості для учасників, оскільки багато ініціатив так і залишаються нереалізованими через брак коштів.                                                                          

Варто наголосити, що за підтримки Львівської міської ради діють програми надання фінансування для розвитку та діяльності, передбачені Комплексною програмою підтримки, затвердженою ухвалою Львівської міської ради № 2334 від 16.02.2009 року, зокрема, такі як: Програма надання фінансової підтримки громадським організаціям для покриття видатків на оренду приміщень, Програма надання фінансової підтримки громадським організаціям на реалізацію соціально-культурних проектів «Зробимо Львів кращим», Програма надання фінансової підтримки громадським організаціям шляхом залучення їх до проведення щорічних заходів.        

Зазначу, що для громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості передбачено досить багато програм фінансової підтримки. До прикладу, одною з них є «Відкриті кубки Львова», затверджена ухвалою Львівської міської ради № 1721 від 23.03.2017 року, яка дозволяє популяризувати різні види спорту, організовувати яскраві та знакові спортивні події, в тому числі всеукраїнські та міжнародні. Завдяки цій програмі, спортивні події на 70% фінансуються з міського бюджету.                                            

Доцільним було б збільшити кількість програм фінансування не тільки для організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, але й для громадських організацій з іншою суспільно-корисною метою діяльності. Це дасть змогу громадськості брати активнішу участь у громадському житті міста, втілити в життя більше цікавих ідей та проектів.Беручи до уваги вищенаведене, велику кількість громадських організацій та ефективну їх діяльність, логічним висновком було б збільшення кількості програм надання фінансової підтримки громадським організаціям не тільки фізкультурно-спортивної спрямованості, але й з іншою метою діяльності.                                                    

З огляду на зміст викладених обставин у цьому депутатському запиті та важливість вирішення проблеми, керуючись ст. ст. 21, 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

Прошу:

  1. Розглянути питання про збільшення кількості програм надання фінансової підтримки громадським організаціям не тільки фізкультурно-спортивної спрямованості, але й з іншою метою діяльності.
  2. Про результати розгляду депутатського запиту прошу повідомити мене у порядку, визначеному у статті 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».