×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутатський запит Віталія Свіщова щодо відновлення та впорядкування елементів благоустрою у парку ім. Б.Хмельницького

Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького, або Парк культури, як його називають львів’яни, це - парк у Галицькому районі Львова. Парк є пам'яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення з 1984 року. У верхній частині парку розташований Монумент Слави, а також, цей парковий комплекс вважається прикладом вдалого пристосування архітектурних об'єктів до специфіки ландшафту і вдалого використання історизму в архітектурі.

Звертаю Вашу увагу, що згідно статті 3 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», до природно-заповідного фонду України належать, зокрема, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва. На жаль, на даний час Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького перебуває у занедбаному стані у деяких його частинах. Однією з проблем є те, що паркові лави у багатьох місцях є поламаними та знищеними. Хочу зауважити, що у парку гуляє багато людей з дітьми, пенсіонерів, людей із слабким фізичним здоров’ям, яким необхідні місця для періодичного відпочинку. Тому, ремонт паркових лав, заміна їх частин, а подекуди й повна заміна постає єдиним виходом із даної ситуації.     Також у вкрай незадовільному стані перебувають паркові ліхтарі. У багатьох світильниках зіпсовані лампочки, а подекуди вони взагалі відсутні. Це перешкоджає нормальному та безпечному пересуванню усіх перехожих. Опори паркових ліхтарів у певних частинах парку деформовані або зламані,  назовні виступають незахищені внутрішні кабелі. Ця проблема потребує негайного вирішення, адже являє собою значну загрозу життю і здоров’ю як дорослих, так і дітей.          

Звертаю Вашу увагу і на те, що численні сходи та перила, які розташовані по всій території парку, знаходяться в незадовільному стані, цеглини та штукатурка просто відвалюються, створюючи картину, яка зовсім не тішить око.Треба зауважити, що клумби, які зроблені для естетичного задоволення відвідувачів парку, не впорядковані належним чином. Також заміни потребують смітники, які непридатні до використання, а подекуди вони взагалі відсутні. Одним із найпроблемніших питань парку є паркові доріжки. Вони перебувають у жахливому стані та потребують хоча б ямкового ремонту. Асфальтне покриття зруйноване або повністю відсутнє, у багатьох місцях наявні чисельні ями та вибоїни. Це створює значні незручності для відвідувачів, зокрема, для людей похилого віку, батьків, які гуляють із дітьми в колясках, дорослих та дітей, які їздять на велосипедах, самокатах тощо.    

Важливим є той факт, що Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького є місцем проведення багатьох масових заходів, фестивалів, концертів. Зокрема вже 7 років поспіль у парку проходить фестиваль «Альфа Джаз Фест», який збирає величезну кількість людей не тільки зі Львова, але й з іншим міст та країн. Також, у парку знаходяться атракціони, які щороку приносять немало коштів у місцевий бюджет, адже приваблюють багатьох відвідувачів.                   

Враховуючи вищенаведене та те, що Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького є одним з улюблених місць проведення вільного часу та відпочинку мешканців міста Львова, місцем проведення численних заходів, логічним висновком було б відновлення та впорядкування елементів благоустрою, а зокрема, паркових лав, ліхтарів, сходів, перил, клумб, смітників, паркових доріжок тощо для покращення загального стану благоустрою та комфортного перебування людей у Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького.                                           З огляду на зміст викладених обставин у цьому депутатському запиті та важливість вирішення даної проблеми, керуючись ст. 3 Закону України «Про природно-заповідний фонд України»,ст. ст. 21, 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

 Прошу:

  1. Розглянути питання щодо відновлення та впорядкування елементів благоустрою, а зокрема, паркових лав, ліхтарів, сходів, перил, клумб, смітників, паркових доріжок тощо для покращення загального стану благоустрою та комфортного перебування людей у Парку Культури.
  2. Про результати розгляду даного депутатського запиту прошу повідомити мене у порядку,визначеному у статті 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».