×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Проблеми дітей та сімей, які опинились у важких життєвих обставинах, обговорили під час панельної дискусії

У рамках конференції «Разом до дітей» відбулась дискусія «Львів дружній до дітей:соціальний захист. Проблеми дітей та сімей, які опинились у важких життєвих обставинах, а також превентивні заходи та забезпечення прав дітей». Учасники зустрічі - ініціатори проекту «Львів дружній до дітей», депутати Львівської міської ради Юлія Гвоздович, Уляна Пак та Оксана Рубай, а також представники соціальних служб та громадських організацій.

Як зазначила депутат Юлія Гвоздович, для гармонійного розвитку дітей у Львові необхідно розробити нову ефективну програму.  

«У місті мають бути забезпечені умови для якісного і гармонійного розвитку дитини. Ми хочемо розробити такий документ, який потім буде працювати, тому головні наші зусилля будуть направлені на те, щоб потім все реалізувати. Тож закликаємо всіх охочих висловлювати ідеї і пропозиції для створення міської програми: що може зробити міська влада, чим може допомогти співпраця з громадськими організаціями і ті системні рішення, яких бракує».   

Важливо провести промокомпанію для популяризації акцій, які уже відбуваються в місті, зокрема, школа вакцинації, клініки для молоді та інші, - переконана депутат Уляна Пак.

«Ми вирішили взяти за основу стратегію «Місто, дружнє до дітей», оскільки вона охоплює всі сфери, в яких беруть участь діти. Також хочемо залучити до управління містом дітей, є конкретний напрямок – створення дорадчих рад, які будуть представлені конкретними середовищами. Плануємо розробити два види документів: загальну стратегію, яка поєднуватиме всі напрямки, а також конкретні програми, які будуть вирішувати певну проблему. Уже є певні напрацювання, нещодавно відбулась зустріч з начальником охорони здоров’я Володимиром Зубом і знайшли порозуміння з більшості питань».

На думку радника міського голови, депутата ЛМР Оксани Рубай, дуже важливо створювати міські програми разом із людьми тих середовищ, яких ці програми стосуються.

«У Львові уже дуже багато робиться для дітей, але водночас ми бачимо інколи неефективність виконання цих ресурсів. Чому? Тому що немає комунікації  - освіта, соціальна служба, відділ у справах дітей. Потрібно все звести в єдиний документ, щоб всі напрямки були запрограмовані і можна було проконтролювати, що зроблено, а на що ще треба звернути увагу».

У підсумку учасники дискусії  закцентувати увагу на піднесенні ролі шкільного психолога та виведення його з підпорядкування дирекції школи, а також посилення значення соціальних працівників, створення єдиного інформаційного ресурсу для спілкування з дітьми та інш.  

Додамо, всі отримані пропозиції будуть обговорені з профільними виконавчими органами у ЛМР щодо їх реалізації.