×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Юлія Гвоздович та Уляна Пак розповіли про ініціативи створення комфортного міського середовища для жінок і дітей

14-15 березня у Львові тривала робоча зустріч Комітету з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Асоціації міст України. У рамках події депутати Львівської міської ради Юлія Гвоздович та Уляна Пак взяли участь у панельній дискусії «Практичні аспекти підвищення комфортності українських міст». 

Як зазначила Юлія Гвоздович, у грудні минулого року вона відвідувала чергове засідання гендерного комітету АМУ в Києві, де розповідала про ініціативи, які відбуваються у місті Львова з питань захисту прав жінок та дітей. Крім цього, депутатка запропонувала наступне засідання гендерного комітету АМУ провести у Львові для того, аби на власні очі побачити місцеві практики, перейняти досвід, а також розповісти про ініціативи найбільш комфортних для сімей міст світу, зокрема, Канади.

« У Києві я представила проекти громадських організацій таких як "Батьки в дії", які вже кілька років реалізовують ідею пристосування закладів та установ до потреб батьків із дітьми, покращення якості управління станом дитячих майданчиків, проводять адвокацію прав породіль та соціалізації матерів в декреті. Також запрезентувала ініціативи депутатів ЛМР, які мають на меті зробити міське середовище Львова комфортнішим до потреб сімей і дітей. Таким чином, наступне засідання гендерного комітету АМУ запропонувала провести у нашому місті. Це особливо актуально для нас в контексті роботи над міською стратегією "Львів дружній до дітей", яку ми запропонуємо громаді до дня захисту дітей 1 червня». 

За словами депутата Уляни Пак, своїм завданням жінки-депутатки ЛМР вбачають створення єдиної систематизованої програми, яка би охоплювала усі напрямки.

«Саме тому ми взяли за основу стратегію UNICEF, котра звертає увагу на всі напрямки пов’язані з дитинством та батьківством, і на цій базі формувати конкретні напрямки для нашого міста. Уже зреалізовані певні ініціативи: поява пеленаторів у вбиральнях Львівської міської ради, дитячі куточки у Центрах надання адміністративних послуг. Очікуємо відкриття дитячої кімнати у ЛМР, де можна буде залишити дитину під наглядом вихователя протягом двох годин, поки батьки вирішуватимуть справи зі своїми документами».

Також Уляна Пак розповіла, що 14 березня було запущено кампанію толерантного ставлення до вагітних жінок. Соціальна реклама з’явилася у громадському транспорті, а з наступного тижня з’явиться також і в медичних установах.                                                                               

На думку, депутата муніципалітету м. Йорктон (Канада) Ренді Гулден,  подібні  заходи допоможуть українським муніципалітетам побачити найкращі практики Канади і прийняти рішення, що конкретно можна втілити в Україні.

« В Канаді давно регулюється законодавчо доступ неповносправних осіб або жінок з дітьми до різних місць, чи то стосується тротуарів, пандусів, сходів, які унеможливлюють доступ. Зазвичай, проблеми в містах вирішуються краще і швидше тоді, коли до їх вирішення залучене все населення – жінки, діти, молодь. Тому на мою думку,  залучення жінок допоможе місту краще розвиватись. Адже жінки і чоловіки по-різному бачать процес прийняття рішень. У жінок таке ставлення, яке передбачає турботу, плекання. Відтак я вважаю, що дуже потрібно, щоб жінок  обирали до місцевих органів самоврядування».     

Як зазначила Кейті Уорд, головний радник з питань врядування, проект ПРОМІС присвячений питанням розвитку на місцевому рівні, гендерної рівності, створення рівних можливостей для жінок.

« Чому ми зібрались у Львові?Тому що у Львові є досить розвинуте громадянське суспільство, яке підтримує ці питання. Річ у тім, що в Канаді про гендерну рівність вже говориться значно довше, ніж в Україні і з’явилось розуміння, що рівність не означає, що чоловікам треба ускладнювати життя, а просто мусить існувати повага між нами. Крім цього, в Канаді уряд дуже активно наголошує на рівності можливостей чоловіків і жінок та досягає співвідношення 50% на 50%  у політиці».

 

Довідка. Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.