×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

«Свобода» у Львівській міській раді : «Факти розкрадань бюджету на комунальному АТП № 1 провокують черговий транспортний колапс у Львові»

Цього місяця на Львівському комунальному підприємстві ЛК «АТП № 1» було виявлено ряд грубих порушень бюджетного законодавства України, що мають ознаки кримінальних злочинів . Як виявили представники органів досудового розслідування, підприємство отримало лише 10 автобусів, а на інші 15 посадовці склали фіктивні документи, щоб вочевидь мати змогу подати цей неіснуючий транспорт на конкурс для проведення перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування. Про це йдеться у зверненні Львівської міської ради, яке під час пленарного засідання 2 березня 2017 року виголосив депутат-свободівець Андрій Карбовник.

«17 лютого 2017 року Шевченківський районний суд Львова постановив вилучити необхідні для розслідування документи КП АТП-1. Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні ведуть слідчі військової прокуратури Західного регіону України, до яких звернувся спецпідрозділ БКОЗ Управління СБ України у Львівській області. В ухвалі суду є твердження про те, що керівництво підприємства приховує свої прибутки, а відтак підприємство є збитковим і дотаційним. «Встановлено, що діяльність ЛК АТП № 1 Львівської міської ради, через приховання її керівництвом доходів отриманих автотранспортним підприємством від повсякденної діяльності, вважається збитковою, а відтак фінансується за рахунок бюджетних коштів Львівської міської ради, які повинні використовуватися на оновлення автомобільного парку та придбання інших товарно-матеріальних цінностей», – йдеться в ухвалі.»

«Поряд із цим було виявлено, що службовими особами ЛК АТП № 1 Львівської міської радина підставі технічних паспортів та акту прийому-передачі транспортних засобів (автобусів), до яких внесено неправдиві відомості щодо їх поставки ТОВ СП «Електротранс» та готовності автобусів до експлуатації, в Регіональному сервісному центрі МВС у Львівській області зареєстровано 25 автобусів.Вартість одного автобуса, згідно умов договорів поставки, становить близько 4,5 млн. грн. В 2016 році між ЛК АТП № 1 Львівської міської ради та ТОВ СП «Електротранс» укладено договір на поставку 55 автобусів. Слід також наголосити, що станом на сьогодні відсутня публічна інформація про конкурсну ціну закупівлі таких автобусів, аби порівняти її з ціною в уже укладених договорах поставки.» - йдеться у зверненні.

«Разом з тим, на підприємстві АТП-1 розкривати суми дотацій з бюджету категорично не готові. Відповідні запити від журналістів та громадських активістів на адресу АТП-1 щодо дотування протягом минулого року, так і залишаються без відповіді. Виявлення таких фактів на комунальному підприємстві суттєво вплинуло також на фактичний зрив проведення конкурсу з визначення перевізників на автобусних маршрутах загального користування у Львові. Як наслідок – місту сьогодні вчергове загрожує транспортний колапс, адже тимчасові угоди з усіма львівськими перевізниками, укладені на період до проведення конкурсу, завершуються 31 березня цього року»

«Ми, депутати Львівської міської ради, вимагаємо комплексної перевірки вищезазначених фактів, а також діяльності ЛК АТП № 1 щодо розпорядження цим підприємством коштами міського бюджету м. Львова та здійснення ним публічних закупівель у 2016-ому році. Вважаємо неприпустимими будь-які факти, які спрямовані проти нормальної роботи громадського транспорту у м. Львові та ставлять місто у серйозну загрозу транспортного колапсу» - зазначено у зверненні депутатів