×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові створено “Інститут просторового розвитку”

Створенням громадських просторів, скверів, проектуванням доріг та вулиць відтепер займатиметься комунальне підприємство “Інститут просторового розвитку”. Таке рішення ухвалено сьогодні на сесії Львівської міської ради.

“Безпека та комфорт для усіх мешканців – саме це стане результатом діяльності новоствореного Інституту. Вулиці проектуватимуться таким чином, аби вони були зручними для усіх категорій: для пішоходів, учасників руху, велосипедистів, людей з особливими потребами. Для тих, хто паркує автомобілі, живе там чи працює. Всі ці сфери, на які буде поділена вулиця, не повинні перетинатись і один одному заважати”, - розповів ініціатор створення “Інституту просторового розвитку”, депутат Львівської міської ради фракції “Об’єднання “Самопоміч” Олег Шмід.

За його словами, у мерії вже працюють над новітніми дизайнами вулиць. “До прикладу, вулиця Садова. Поки що роботи там тривають. Ми презентували проект громаді – це проект комфортної вулиці. Зараз працюємо також над вулицею Степана Бандери”, - зазначив Олег Шмід. Подібні інститути є в багатьох європейських містах. Зокрема зараз Львів активно співпрацює з німецькими партнерами з Ляйпцігу.

Комунальне підприємство “Інститут просторового розвитку” має на меті об’єднати найкращих урбаністів, архітекторів та проектувальників, які сьогодні працюють у різних структурах. Складатиметься він із чотирьох відділів, які займатимуться архітектурно-проектними роботами, проектуванням доріг і вулиць, створенням громадських просторів та оцінкою землі.

Керівника “Інституту просторового розвитку” призначатиме департамент містобудування Львівської міськради. Тут працюватимуть Олександра Сладкова, яка очолює управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури ЛМР, співробітник департаменту розвитку Олександр Шутюк та інженер ЛКП «Львівавтодор» Ігор Могила.