×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

До Карпат – веловагоном!

20 травня перші два веловагони вирушили у свій перший рейс зі Львова до Мукачева. Проект «Веловагон у гори» - ініціатива Української Галицької Партії. Втілити його вдалося завдяки результативній співпраці партійців із відділом туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації, управлінням Львівської залізниці та представників велоспільноти Львова.

«Ідея веловагону належить заступникові голови Львівської міської організації Романові Лозинському. З’явилася вона минулого літа також під час веломандрівки у гори. Замість того, щоб чекати, що хтось зробить, або обурюватися, чому досі велосипедистам у поїздах доводиться так скрутно, Роман переконав однодумців з Пласту, велоактивістів і вирішив діяти. Подальші успішні переговори дозволили залучити до справи керівника відділу туризму та курортів ЛОДА Романа Теребенця, а всім разом  – і Львівську залізницю», - розповідає депутат Галицької партії в ЛМР Юлія Гвоздович.

Веловагони у потягу, який курсує за напрямком Львів-Мукачево, стали першими в Україні. Технічно – це половина вагона з тамбуром посередині: з одного боку залізничники зняли сидіння, щоб встановити замість них спеціальні кріплення для велосипедів. Над оригінальними кріпленнями велоактивісти Львова, представники Галицької партії та майстри Львівської залізниці працювали впродовж 2 місяців.

Веловагонами, кажуть партійці, зручно буде добиратися у гори як львів’янам та стриянам, так і закарпатцям – з Мукачево чи Ужгорода. Тож тепер велосипедисти зможуть спокійно їхати на Закарпаття і активно там відпочивати. Більше не треба буде тулитися у тамбурах і заважати іншим пасажирам.

Тож тепер з велосипедом у гори їхати набагато легше. Передбачається, що квитки у веловагони продаватимуть лише велосипедистам, а ціна за перевезення ровера - 2 грн. 50 коп.

На Мукачеве потяг курсує щоденно. Зі Львова він відбуває о 07:10, а в Мукачеве прибуває об 11:15. У зворотному напрямку поїзд вирушає о 16:40 та прибуває до Львова о 20:45. На шляху потяг зупиняється у туристичних пунктах Карпат та Закарпаття.