×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутатський запит щодо демонтажу у місті Львові символіки комуністичного тоталітарного режиму

Вже понад рік тому, 9 квітня 2015 року, Верховна Рада України прийняла Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». З моменту прийняття цього Закону на всій території України, зокрема і на сході країни, відбуваються масштабні заходи з декомунізації українського простору, зокрема демонтаж пам’ятників комуністичної епохи.
Однак, станом на даний час у нашому місті не демонтовано комуністичну символіку. Такими символами є “Монумент Слави», який безперечно символізує встановлення, зокрема у Львові, радянської окупаційної влади, прапори союзних республік на стадіоні СКА, радянська символіка на території Академії сухопутних військ.
Впродовж 1939-1941 рр. та 1944-1991 рр. під приводом «боротьби з фашизмом» радянським тоталітарним режимом на чолі із комуністичною партію знищено сотні тисяч українців, зокрема представників інтелігенції та руху Опору. Вважаю існування таких пам’ятників наругою над нашим історичним минулим.
Відповідно до п. 6 ст. 7 згаданого Закону, органи місцевого самоврядування у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом повинні були здійснити демонтаж пам’ятників, присвячених подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях. Однак, у Львові цього зроблено не було.
Також, тим же пунктом передбачено, що якщо орган місцевого самоврядування у шестимісячний строк не прийняв рішення про демонтаж цих символів, то розпорядження про демонтаж приймає міський голова протягом трьох місяців з моменту закінчення попереднього шестимісячного строку. Вказаний термін сплив 21 лютого цього року, однак розпорядження міського голови від 19 лютого 2016 року є формальним і прийняте з метою імітації виконання Закону, а не з метою демонтажу комуністичної символіки у місті Львові.
З огляду на викладене та керуючись ст.ст. 19, 21 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», а також у відповідності до ст. 21 Регламенту

 

ПРОШУ:
1. Виконати вимогу Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” та прийняти розпорядження про демонтаж комуністичної символіки у місті Львові.

Тарас Чолій