×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

На львівських зупинках наліпки з QR-кодом інформуватимуть про рух транспорту

Дізнатися, за скільки хвилин прибуде громадський транспорт, тепер можна, не встановлюючи спеціального додатку. Для цього на зупинках розмістять наліпки з персональним QR-кодом та номером, зчитавши які можна отримати необхідну інформацію.

Наліпки планують розмістити активісти кампанії «Комфортне місто» від «Об’єднання «Самопоміч». З такою ініціативою до міського голови звернувся депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Корончевський.

«Львів – місто, котре активно впроваджує інформаційні технології у різні сфери життя, не виключенням є також інформування про транспорт. Стратегічний план розвитку міста передбачає поступово облаштовувати на зупинках електронні табло з інформуванням про час очікування транспорту. В той же час, враховуючи затратність такого підходу, пропонуємо тимчасове рішення з використанням смартфонів й мобільного інтернету», – йдеться у депутатському зверненні Ігоря Корончевського.

Депутат пропонує розмістити спеціальні наліпки із назвою, персональним QR-кодом та номером зупинки.

«Щоб отримати інформацію, за скільки хвилин приїде автобус, трамвай чи тролейбус, достатньо зчитати QR-код або ввести вказаний на наліпці номер на сайті lad.lviv.ua. Таким чином, ми створили тимчасовий дешевший аналог електронних табло», – розповів Мирослав Голяк, один із розробників ініціативи.

Усі роботи щодо інформаційного ресурсу lad.lviv.ua виконують активісти кампанії «Комфортне місто» на волонтерських засадах.

У подальшому планується запровадити можливість отримання графіку на мобільний телефон за допомогою смс-повідомлення. Це дозволить користуватися послугою з будь-якого телефону, а не лише зі смартфонів з доступом до інтернету.

Детальніше про новий додаток для транспорту читайте на сайті Центру міського сервісу.

Довідка

Такі наліпки – тимчасові аналоги майбутніх електронних табло, які до кінця 2016 року встановлять на зупинках громадського транспорту відповідно до Програми цифрового перетворення Львова. Також стратегія розвитку Львова до 2020 року передбачає запровадження електронного квитка та оновлення рухомого складу громадського транспорту на 70%.