×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові пропонують запровадити бюджет участі, який розподілятиме громада

У Львові може бути бюджет участі, який розподілятимуть самі львів’яни. Яким він має бути – про це йшлося під час круглого столу, організованого ЛГО «Комітет виборців України». Підтримали ідею впровадження такого бюджету депутати Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч», які взяли участь у заході.

«Бюджет участі – хороший європейський досвід, який варто імплементувати у місті Львові. На круглому столі ми обговорювали проект Положення про бюджеті участі, напрацьований Інститутом політичної освіти і Українським незалежним центром політичних досліджень», – розповів депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській міськраді Андрій Пундор.

За словами депутата, під час дискусії було запропоновано ряд пропозицій до обговорення. Зокрема, чи визначати теми проектів, які можна подавати (за досвідом Берліна); чи розділяти пропоновану суму пропорційно на райони міста; хто вестиме адміністрування поточної роботи; чи варто навчати і наймати професійних медіаторів (незалежні модератори громадських обговорень), якщо проекти обговорюватимуться в громадах.

«Громадський бюджет є фіксованою частиною бюджету міста, з якого буде здійснюватись фінансування визначених безпосередньо членами територіальної громади заходів та проектів згідно прописаних у Положенні норм. Таким чином, мешканці Сихова, Левандівки, Рясного чи Збоїщ отримають можливість самі вирішувати, яким чином і на які проекти використають кошти бюджету свого міста», – зазначила Юлія Хомчин, депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській міськраді.

Обговорення можливості запровадження бюджету участі у Львові та досвіду інших міст, де вже використовують такий бюджет, є лише першими кроками для реалізації партисипативного кошторису нашого міста. На думку депутата Юлії Хомчин, важливо, що на сьогоднішньому етапі над впровадженням такої практики співпрацюють міські депутати, представники виконавчих органів влади, громадські активісти та експерти.
«Дуже добре, що Комітет виборців ініціював цей процес вже зараз і ми заздалегідь зможемо дати відповідь на усі питання і промоціювати проект серед мешканців міста. В кінцевому результаті зможемо сказати, що та чи інша стаття бюджету участі має чітке обґрунтування, звідки вона взята і хто є автором, і що підтримала громада», – вважає Андрій Пундор.

За підсумками зустрічі у подальшому обговорять, яку суму повинен складати бюджет участі та як містяни зможуть за нього проголосувати.

Довідка
Громадський бюджет (бюджет участі) – це частина бюджету міста, з якого здійснюється фінансування визначених безпосередньо членами територіальної громади заходів, виконання робіт та надання послуг, відповідно до оформлених проектних пропозицій, які стали переможцями конкурсу.