×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 68
Неможливо завантажити XML-файл

Львівські укропівці закликають Верховну Раду України не позбавляти український народ надії на впровадження безвізового режиму з ЄС

На 2 сесії 7 скликання Львівської міської ради, Іван Гринда, член фракції «Українського об’єднання патріотів –УКРОП» зачитав проект Звернення депутатів Львівської міськради до Верховної Ради України щодо внесення змін до Державного бюджету України для впровадження безвізового режиму вже у ІІ півріччі 2016 року.

 У зверненні йдеться про те, що однією з ключових умов підписання безвізового режиму з Європейським Союзом є впровадження електронного декларування доходів чиновниками. Воно є дієвим складником боротьби з корупцією у будь-якій державі світу. Однак, правкою до Державного бюджету України на 2016 рік, депутати Верховної ради України перенесли цю вимогу до 2017 року. Цією правкою вони зруйнували надії українців на впровадження безвізового режиму з ЕС, що декларували вже у середині цього року.

 Подаємо текст звернення:

 ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Львівської міської ради до Верховної Ради України щодо внесення змін до Державного бюджету України для впровадження безвізового режиму вже у ІІ півріччі 2016 року

 Ми, депутати Львівської міської ради, глибоко стурбовані ситуацією, що склалася довкола виправлення сумнозвісної правки до Державного бюджету України на 2016 рік в частині заборони вводити в дію нову систему декларування до 2017 року. Через таке рішення парламенту, під загрозою опинилося запровадження безвізового режиму вже цьогоріч.  Якщо допущену помилку не буде виправлено, то громадянам України і надалі будуть потрібні візи для в’їзду до країн Європи.

Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський наголосив, що рішення стосовно безвізового режиму для України і так є доволі непрості, однак в ситуації не скасування Україною  норми щодо запровадження електронного декларування доходів чиновників, немає впевненості й у тому,  коли будуть і чи будуть взагалі виконані Україною усі взяті зобов'язання.

На даний час, у парламенті зареєстровано законопроект №3787 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вимог фінансового контролю з метою запобігання корупції», який дозволяє запустити нову систему декларування для службовців вже в цьому році та виправити прикру помилку у Державному бюджеті. Важливо, щоб ця норма запрацювала вже в першому кварталі 2016 року, адже це прискорить впровадження безвізового режиму вже у ІІ півріччі цього року.

Саме тому ми, депутати Львівської міської ради, закликаємо народних депутатів України подбати про Європейське майбутнє нашої держави не на словах, а реальними справами та проголосувати за внесення змін до Державного бюджету України на 2016 рік щодо вимог фінансового контролю з метою запобігання корупції та виконання важливої вимоги МВФ та ЄС в рамках візової лібералізації.