×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

Львівська міська рада вимагає від Верховної Ради України не підтримувати зміни до Конституції, які узаконюють автономію окупованих територій на Сході

b_250_0_16777215_00_images_stories_deputaty_6_sklykannya_gutnyk1.jpgДепутати Львівської міської ради закликають українських парламентарів не підтримувати законопроекту щодо конституційних змін, які фактично вводять автономний статус окупованих територій, впроваджують амністію для терористів та наділяють їх виборчими правами і повнотою влади. Відповідне звернення під час пленарного засідання Львівської міської ради зачитав  депутат ЛМР Андріян Гутник
Подаємо текст звернення повністю:
«31 серпня цього року Верховна Рада України збереться на позачергову сесію, на якій ймовірно розглядатимуть зміни до Основного закону.
Ми, депутати Львівської міської ради, виступаємо категорично проти будь-якої підтримки поданого на розгляд парламенту проекту закону про внесення змін до Конституції України, норми якого передбачають, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих територіально-адміністративних одиницях Донецької і Луганської областей визначаються Законом про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.
Усі акти влади про надання в будь-якій формі автономного статусу окупованим територіям Донбасу по суті є антиконституційними та ведуть до знищення державного суверенітету і територіальної цілісності України, чого і домагається держава-агресор.
Нагадуємо, що згідно зі статтею 2 Конституції, зміни до якої може бути ухвалено тільки всеукраїнським референдумом, Україна є унітарною державою. Відповідно до цієї статті, на всій території України має діяти єдиний порядок місцевого самоврядування, який не передбачає жодних «особливих порядків» для окремих територій. Єдина реальна особливість так званих окремих районів Донецької і Луганської областей полягає в тому, що ці території, як і Крим, є окупованими російським агресором. Тому повноцінне запровадження там місцевого самоврядування можливе лише після повного відновлення державного суверенітету та конституційного ладу України на цих територіях, вигнання російських окупантів та позбавлення виборчих прав їхніх місцевих пособників.
Заявляємо, що надання в будь-якій формі автономного статусу окупованим територіям Донбасу є по-суті антиконституційним та веде до знищення державного суверенітету і територіальної цілісності України, чого і домагається агресор. Закликаємо народних депутатів України не підтримувати запропонованих конституційних змін, які спрямовані на фактичну капітуляцію української держави у війні з ворогом. Також закликаємо Українців вийти на мітинг під стіни Верховної Ради України 31 серпня, аби протистояти внесенням змін до Конституції України, що можуть знищити державний суверенітет та територіальну цілісніть України».

Гутник Андріян Юрійович