×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Версія для друку

Депутати під час пленарного засідання підтримали звернення щодо створення Інститутами Національної Пам'яті України та Польщі спільної історичної комісії

b_250_0_16777215_00_images_stories_deputaty_6_sklykannya_khomyckyy1.jpgПодаємо звернення повнотекстово.

                                           Разом у майбутнє

Ми, що нижче підписались, звертаємося до Українців і Поляків не піддаватися на жодні провокації та протидіяти спробам розпалювання ворожості між нашими націями й суспільствами. Ми засуджуємо усілякі форми осквернення пам'ятників українцям і полякам.
Не дозвольмо посварити нас знову. Неодноразово в нашій історії траплялися конфлікти, розпалювані ззовні силами, ворожими Польщі та Україні. Ці конфлікти закінчувались драматично для наших націй і призводили до смертей багатьох невинних людей.
Тому ми радо вітаємо рішення про створення Інститутами Національної Пам'яті обох наших держав спільної історичної комісії, а також рішення Парламентів Республіки Польщі та України про створення спільного комітету, який підготує декларацію про примирення польської та української націй.
Ми прагнемо до відвертої дискусії про важке минуле, щоби примиритися довкола істини в ім'я братської співпраці, беручи до уваги європейські цінності: співробітництво замість боротьби між націями; терпимість і розуміння замість шовінізму, щоби без тягаря минулого могли співпрацювати і разом впливати на хід подій у Європі.
Польщу та Україну об'єднує історія, адже в минулому ми зазнали досвіду втрати незалежності та власної державності, пережили важкі часи репресій з боку володарів-чужинців. Наші культури й мови близькі навзаєм. Ми прагнемо будувати майбутнє, засноване на принципах суверенності наших держав, демократії та верховенства закону. Саме за цей шанс боролися поляки в 1980 р., а відтак розпочали втілювати його в 1989 р. Про те ж саме мріяли українці, коли проголошували в 1991 р. незалежність, коли виходили в 2004 р. на Майдан Незалежності та коли минулого року проливали свою кров на Майдані.
Обидва наші народи та суспільства просто приречені на співпрацю тепер і в майбутньому на благо і задля безпеки наших держав і Європи. Це необхідність і великий виклик.  
Слава Україні! Нехай живе Польща!

Та декларація може стати початком автентичних, приязних польсько-українських стосунків.
Під нею підписались політики, інтелігенція, артисти підписуються люди доброї, які прагнуть мати дружніх сусідів, з якими можна сісти до столу і розмовляти, яких можна любити, а у важких часах, у випадку біди – розраховувати.
Підписуючи, показуємо, що нас європейців, людей налаштованих приязно до сусідів, справжніх патріотів, є більше, ніж тих, хто завжди копають один одному яму.
Покажемо, що вони є маргінесом.
Спокій, злагоду і приязнь творять люди – будьмо у більшості!

Хомицький Андрій Іванович