×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Версія для друку

Під час пленарного засідання Львівської міської ради депутати прийняли звернення до Міністра внутрішніх справ України п. А.Авакова та Голови Люстраційного комітету України при Кабінеті Міністрів України п. Є.Соболєва.

b_250_0_16777215_00_images_stories_deputaty_6_sklykannya_grynda1.jpgВ сесійній залі  зареєстровано – 69 депутатів, «за» проголосувало – 56 міських обранців.
Подаємо текст звернення повнотекстово.


                                       Вельмишановний Арсене Борисовичу!
                                       Вельмишановний Єгоре Вікторовичу!

    Ми, депутати Львівської міської ради, стурбовані інформацією про звільнення з посади заступника начальника ГУ МВС – начальника міліції громадської безпеки Головного управління МВС України у Львівській області Сергія Маруняка.
    8 травня 2015 року наказом Міністерства внутрішніх справ України С. Маруняка звільнено з органів внутрішніх справ на підставі Закону України «Про очищення влади».
    При звільненні п. Маруняка були вказані пункти статей цього Закону, згідно з якими його звільнено, проте деякі з них суперечать реальним фактам.
    Так, зокрема, С. Маруняк є учасником бойових дій. У червні-липні 2014 року він приймав участь в антитерористичній операції на сході України, ще до прийняття Закону України «Про очищення влади». У цьому Законі зазначено, що люстрація не застосовується до осіб, які визнані учасниками бойових дій.
    Також у цьому Законі вказано, що люстрація відбувається з метою недопущення до участі в управлінні державними справами осіб, які своїми діями здійснювали заходи, спрямовані на узурпацію влади В. Януковичем. Проте С. Маруняк відповідно до рішення Львівської обласної ради отримав подяку за належне забезпечення конституційного права громадян на мирні зібрання щодо підтримки Євроінтеграційного вибору України.
    Варто згадати, що полковник Сергій Маруняк після «ночі гніву», коли більшість керівництва обласного управління міліції усунулось від виконання обов’язків, залишився на посаді, що дало змогу мінімізувати криміногенну ситуацію в місті. Також відповідно до Закону України «Про очищення влади»  Сергій Маруняк двічі надавав згоду на проведення перевірки та оприлюднення відомостей.
    Враховуючи викладене вище, ми, депутати Львівської міської ради, просимо вивчити законність і доцільність застосування до С. Маруняка Закону України «Про очищення влади» та ініціювати відміну вищезазначеного наказу Міністерства внутрішніх справ України в частині звільнення Сергія Маруняка з органів внутрішніх справ та посади заступника начальника ГУ МВС – начальника міліції громадської безпеки Головного управління МВС України у Львівській області.
                                                                                                                             Прийнято на пленарному засіданні
                                                                                                                             21-ої сесії Львівської міської ради
                                                                                                                             6-го скликання 19 червня 2015 року.

Гринда Іван Ярославович