×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Версія для друку

Перша в Україні екозупинка з’явиться у Львові

b_250_0_16777215_00_images_stories_deputaty_6_sklykannya_gutnyk1.jpgПерша у Львові екозупинка, аналогів якій немає в Україні з’явиться у Львові вже цього літа. Спонсором з облаштування «зеленої зупинки» виступить депутат ЛМР, голова комісії архітектури, містобудування і охорони історичного середовища Андріян Гутник.
«Наше місто насправді потребує створення якомога більшої кількості зелених зон. Мені стало відомо, про те що у Львові ініціативна група екологічно свідомих молодих людей шукає спонсорів для реалізації соціального екологічного проекту «Зелена зупинка», який сприятиме покращенню міського простору і екологічного стану в м. Львові. Над проектом наразі працює молодь із освітою в галузі екології, садово-паркового господарства, соціології, економіки та хімії, котрі прагнуть якісних змін. Підтримуючи дійсно прогресивні та корисні  ідеї для розвитку нашого міста, я прийняв відповідне рішення підтримати цю, на мою думку, унікальну ініціативу та виступити спонсором для її реалізації на благо усім нам.
Сьогодні озеленення дахів застосовується більше ніж у 40 країнах світу. Для прикладу у Франції 19 березня 2015 року уряд прийняв закон, яким зобов’язує забудовників бути «екологічно відповідальними», відтак дахи всіх новобудов, що зведені в промислових зонах, покривати зеленими насадженнями та сонячними панелями, які перетворюють світло на електроенергію», - прокоментував Андріян Гутник.
Нагадаємо, що ініціативна група студентів з різних ВУЗів міста Львова, що працює в напрямі "Збереження природи міста" у рамках конкурсу молодіжних проектів "Lviv Young Project" розробили проект першої "зеленої зупинки", аналогів якій в Україні немає. Такі інновації вже давно практикуються у Норвегії, Франції та Фінляндії.

b_648_395_16777215_00_images_others_4.jpg
Соціальний проект «Зелена зупинка» покликаний популяризувати технології еко-будівництва, адже це поштовх до створення так званих садів на дахах будівель Львова. Зелена зупинка буде не лише естетичною і декоративна окрасою міста, а й покращуватиме психологічний стан людей. Також тут є і екологічні вигоди – зменшення ефекту теплового острова, захист даху від перегріву в спеку і від холоду взимку, поглинання рослинами з повітря вуглекислого газу і виділення кисню, зменшення пилу й диму в повітрі. Облаштувати зупинку коштує не дешево - лише покрівля із рослинами обійдеться у майже 40 євро за кв.м, однак і термін її експлуатації вчетверо довший, ніж у звичайної зупинки.
Роботи розпочнуться після опрацювання активістами  усіх технічних моментів та отримання дозвільної документації. Першочергово для реалізації даного проекту було обрано зупинку на вул. Дорошенка, проте розглядається й інше місце на вул. Городоцькій (зупинка біля цирку). Як розповідає сама координатор проекту Анастасія Рудич, до створеня зеленої зупинки ми підійшли з метою здійснення мінімальних витрат. Плануємо укріпити стару зупинку, старий дах демонтуємо, втановимо додаткові опори, запроектуємо злив зайвої води. Площа даху, на якому розмістяться рослини, складає 7 кв. м. Встановлюємо задню стінку і вертикально її озеленюємо.
Відтак, після створення першої, зупинятись не планують: на черзі – будівництво цілої мережі зелених зупинок. Пізніше також передбачається установка на «зупиночних» дахах сонячних батарей, які будуть освітлювати вулиці у вечірньо-нічний час, заряджати всілякі гаджети пасажирів і зберігати потрібну температуру для рослин. Даний проект вважають перспективним у зв’язку з тим, що в Україні не найкраща екологічна ситуація, а також глобальні зміни клімату змушують задуматись над покращенням довкілля. 

Гутник Андріян Юрійович