×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

Депутат Ерік Парсаданян закликає Львівську міську раду визнати геноцид вірменського народу

b_250_0_16777215_00_images_stories_deputaty_6_sklykannya_parsadanyan1.jpg

Цього року минає 100 років з часу геноциду вірменського народу в Османській імперії. За оцінками істориків у цей час загинуло від 1,5 - до 2,5 млн осіб.

«Я вважаю, що такі події мають бути визнані для того, щоб унеможливити ці страшні події у всьому світі. Європейський приклад - Німеччина, яка визнала геноцид євреїв під час нацизму. Переконаний, якби геноцид вірмен визнали раніше, то комуністи та нацисти добре би подумали, чи варто робити це по відношенню до інших національностей У той же час мені дуже прикро, що зараз Єреван не визнає Голодомор в Україні, бо це теж геноцид щодо українців», - зауважив депутат.

В Україні «першою ластівкою» у вірменському питанні є Ужгород. Відтак вірмени Львова мають намір звернутись до влади Львова з проханням визнання геноциду у 1915 року.

На думку Еріка Парсаданяна, Львівська міська рада на прикладі Ужгорода мала би визнати цей факт та паралельно звернутись до Верховної Ради, аби ця ситуація була вирішена загалом в Україні.  З огляду на це, члени вірменської громади Львова готують відповідні документи, консультуються з юристами, яким чином це краще зробити, чи це має бути ухвала сесії, чи звернення громади.

«У Верховній Раді був зареєстрований закон про визнання геноциду вірмен, але він так і не був розглянутий. За часів Януковича це питання не піднімалось. А тепер у новій раді, сподіваюсь, воно буде позитивно вирішене. Думаю, що цей крок спонукатиме і офіційну Вірменію до зміни позиції щодо Голодомору, анексії Криму. Відтак львів’яни мають показати приклад того, як треба реагувати на такі події», - підсумував міський обранець.  

Парсаданян Ерік Ашотович