×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

У Львові відзначили 25-ту річницю підняття національного прапора на будівлі міської Ратуші

b_250_0_16777215_00_images_stories_deputaty_6_sklykannya_semushchak.jpgПочесну місію підняти прапор над Ратушею міста було доручено депутатам 1-го демократичного скликання Зиновію Саляку та Мар’яні Долинській, депутатам 6-го скликання Львівської міської ради Тарасу Семущаку та Андрію Хомицькому, а також учням львівських шкіл Ганні Ярезі (учениці 11 класу середньої загальноосвітньої школи №82) та Сергію Савіну (учню 11 класу Львівського фізико-математичного ліцею).

Як розповів депутат Львівської міської ради, член депутатської групи «Львів європейський Тарас Семущак:

«В ті часи не було відомо чи сесія Львівської міської ради затвердить ухвалу

про підняття українського національного прапора. На площі Ринок зібралось понад 30 тисяч людей. Ми сподівались, що депутати новообраної міської Ради не побояться можливої реакції тоталітарної системи та проголосують за офіційне визнання та використання українського національного прапору.

Адже на цей час уже декілька років патріоти з національними стягами відвідували могили героїв, спільно молились, часто під наглядом КҐБ.

Після виходу з підпілля Української греко-католицької церкви, велелюдних маніфестацій віруючих за легалізацію УГКЦ, захоплення 29 жовтня 1989 року та піврічне утримання Преображенської церкви, молебні стали велелюдними, їхня просвітницька місія була неоціненна. За використання української символіки багато молоді затримувала «сов’єцка» міліція.

Коли національний стяг підняли над Ратушею прийшло усвідомлення у невідворотності змін у суспільстві. Саме ця подія змінила багатьох нерішучих людей та надала їм сили та впевненості до боротьби за свою державу. Цього року на освячення прапора в Преображенській церкві зібралась сотня достойників, поріділи ряди депутатів першого демократичного скликання, когось вже немає, комусь не дозволяє вік, випав сніг, заразились вірусом байдужості. З висоти Ратуші, я бачив практично порожню Площу Ринок в голові промайнув вислів нашого світоча, 150-ту річницю від дня народження якого ми відзначаємо цього року, Митрополита Андрея Шептицького: «Не потоком шумних галасливих фраз,а тихою невтомною працею любіть Україну».

Серце наповнювала радість, коли бачив світлі радісні обличчя наших молодих хлопців-воїнів у камуфляжах, що вже побували в зоні АТО, їхні очі сяяли, вони були горді, що їм доручили бути почесною вартою державного прапору.

Семущак Тарас Романович