×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Версія для друку

Ціни на проїзд у громадському транспорті Львова треба підвищувати, але під контролем громадськості

krachkovskyy.jpgПотреба у підвищенні цін на проїзд в громадському транспорті Львова - це реальність, яку не можна ігнорувати. Однак затверджувати нові, вищі тарифи можна лише тоді, коли в громади міста буде реальний контроль за дотриманням стандартів якості перевезень.

Про це написав у своїй сторінці Фейсбук депутат Львівської міської ради, голова фракції УДАРу Анатолій Крачковський.

Депутат наголосив, що на його думку, необхідно піти назустріч вимогам перевізників щодо підвищення цін на проїзд у Львові: «Підвищення тарифів на перевезення – це реальність, на яку ми не можемо закривати очі. Ріст цін на нафтопродукти (до-речі, причини такого різкого росту, (швидше – відсутність таких причин) – це тема для розслідування Антимонопольного комітету), вартість витратних матеріалів, обслуговування, амортизація – це фактори, які справді діють, і які реально здорожують перевезення.

Такий же беззаперечний принцип – неефективність адміністративного тиску та волюнтаризму щодо бізнесу (а пасажирські перевезення – це такий же бізнес як і будь-які інші, першочергова мета якого – заробляння коштів). Ми мусимо відходити від радянських принципів примусу та заборон. Це також реалії».

Ударівець наголошує на дотриманні перевізниками Львова попередніх домовленостей щодо якості послуг, які вони надають.

«Поряд з цим, реагуючи на категоричні вимоги перевізників, які часом переростають у відкритий шантаж, хочу нагадати, що раніше ми уже неодноразово підвищували тарифи на перевезення в громадському транспорті міста. Паралельно – перевізники брали на себе певні зобов’язання щодо культури водіїв, відповідної якості перевезення, чистоти в маршрутках, дотримання відповідних графіків руху тощо. Мусимо визнати, що ці обіцянки в більшості випадків лишились лише обіцянками…

Сьогодні перевізники знову говорять проте, що потрібно підняти тарифи. Однак, про підвищення якості своєї роботи вже не говорять. Однак, ми як депутати, як представники громади мусимо їм нагадати про численні невиконані обіцянки. Адже такі речі, як хамство водіїв, дотримання графіків руху чи охайність та справність маршруток – це не стільки питання фінансів, як звичайної відповідальності перевізників», - відзначив Крачковський.

Депутат запропонував створити постійно діючу робочу групу для контролю над якістю перевезень: «Тому хочу резюмувати: ми готові розглядати питання підняття тарифів. Однак в комплексі з з підвищенням відповідальності перевізників та впровадженням громадського контролю за дотриманням домовленостей. Ми пропонуватимемо створити постійно діючу робочу групу з контролю над якістю перевезень. В цю групу на мою думку, варто включити представників виконкому ЛМР, депутатів відповідних профільних комісій, представників громадських організацій, таких як ГО «За якісний транспорт», середовищ, які сформовані та працюють через соціальні мережі Facebook, представників перевізників».

Така комісія, на думку обранця, мала б володіти достатніми повноваженнями для ініціювання відкликання ліцензії на перевезення. Також, ударівець наголосив, що підвищенню тарифів мали б передувати детальні розрахунки вартості, про це вже також неодноразово говорили. Однак, таких розрахунків без введення електронного квитка зробити неможливо.

«В будь-якому випадку, я переконаний, що компромісне рішення можливе. І ми мусимо його знайти, інакше до багатьох приводів для різноманітних соціальних заворушень ми додамо ще один», - резюмував Анатолій Крачковський.

Прес-служба Львівської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка»

Крачковський Анатолій Володимирович