×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 128
Неможливо завантажити XML-файл

«До влади має прийти уряд технократів, команда кризових менеджерів»

b_250_0_16777215_00_images_stories_deputaty_6_sklykannya_girnyak1.jpgВолодимир Гірняк, депутат ЛМР висловив свої думки щодо діяльності уряду України у програмі «Прямим текстом» на телеканалі «Зік».

«Чим має займатись уряд? Поки що уряд приймав ті закони, які вимагав МВФ. Уряд має займатись тим, щоб залучити в Україну гроші. Усі підприємці зацікавлені, щоб сюди прийшли західні компанії. Бо коли прийдуть на ринок західні компанії, будуть мінятись правила гри.

Існує міжнародний «Рейтинг легкості ведення бізнесу». Ось дані 2014-го і 2015-го років. Наприклад. Реєстрація підприємств - ми були на 69-му місці, тепер – на 76-му місці. Отримання дозволів на будівництво – ми були на 68-му місці, тепер – 70-ті. Приєднання до електромереж – були 182-гі, тепер – 185-ті. Міжнародна торгівля, митниця – були 153-ті, стали 154-ті. Чому така ситуація? Це не у війні справа. Не треба вигадувати велосипед. Річ у тім, що у владу мають прийти фахівці, які порівняють, як це відбувалось у Польщі, в Східній Європі.

Як на мене, є дві проблеми: це непрофесіоналізм і популізм. А друге – це зловживання. В уряді є фахівці, які вже там працюють рік і не пропонують чітких кроків. Запропонуйте чіткі кроки реформ, обговоріть ці кроки з суспільством. Бо люди кажуть: «Ми готові потерпіти півроку, рік. Але ми хочемо знати, коли ми почнемо жити краще?» Я розумію, що програму реформ виконати на сто відсотків неможливо, але давайте виконаємо її на вісімдесят відсотків. Ми маємо бачити маршрут, напрямок руху.

Як на мене, в даній ситуації, має прийти уряд технократів. Не «чисті» політики, не ті люди, які хочуть, щоб посада міністра була трампліном для політичної кар’єри, а команда кризових менеджерів. Ті люди, які фахово покажуть, куди має рухатись країна.

Я вважаю, що на відповідальні посади треба не призначати людей, а обирати. Має бути оголошений відкритий публічний конкурс на всі кадрові призначення. В спеціальній комісії - доктори наук, завідуючі кафедрами, професори. Люди мають подавати свої резюме і пройти конкурс. Це дасть змогу на ключові посади обирати знавців своєї справи».
http://zik.ua/tv/project/priamym-textom/
Гірняк Володимир Олегович