×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Цікава сучасна архітектура, комфортні пішохідні променади і відпочинкові зони

Таким побачили місто Дніпро члени делегації Львівської міської ради. Місто мало не щодня потерпає від обстрілів рашистів, але, попри це, й далі живе, розвивається та щодня покращує свою інфраструктуру. 
 
«Дніпро є яскраво іншим ніж Львів, - розповідає голова фракції ВАРТА Юрій Мартинюк.- І розміри, і саме життя міста, принципи його розвитку дещо інакші, ніж у Львові. Але враження виключно позитивні. Дніпро, попри війну, розвивається, ми побачили людей, які дуже люблять своє місто і дбають про те, що буде завтра. Я для себе відмітив чудову, сучасну архітектуру. Місто широких відстаней, широких архітектурно-планувальних рішень, яке має потужний потенціал. У ньому достатньо якісно узгоджуються потреби громади, позиція влади та інтереси приватного бізнесу. Тобто проводиться непроста, але доволі ефективна комунікація щодо спільного бачення розвитку міста», - зауважив депутат. 
 
За словами Юрія Мартинюка, є й проблеми, пов’язані з об’єктивною реальністю та історичними моментами, адже будівлі, збудовані 100 років тому, є зараз в достатньо непростому стані. 
 
 «Зокрема, я був здивований, коли на центральних вулицях побачив фактично зруйновані будинки, від яких залишився тільки фасад. Але це,виявляється, нормальна практика для Дніпра, коли ці будинки чекають свого часу, аби на їх площах згодом з’явились нові інвестиційні проекти. Однак архітектурно-планувальні рішення, які я побачив, є вражаючими. Ми розуміємо, що цей досвід, напевно, не міг би бути адаптивним у Львові, але у Дніпрі це непоодинокі приклади реально якісної забудови. Місто цікавої архітектури. Звичайно, не вся вона є такою, є приклади і невдалих речей, але, на відміну від інших великих міст, тут дуже багато сучасних та креативних об'єктів, які можуть позмагатись з архітектурою європейських міст. Нові будівлі та цілі квартали, в яких відчувається акцент не лише на кількості квадратних метрів, а передовсім на зручності, загальній концептології і навіть мистецькій складовій. Багато нових об'єктів мають оригінальне вкраплення – скульптури, ландшафтно-дизайнерські рішення, громадські простори тощо. Чудові променади, які зараз будують в Дніпрі, покликані створити пішоходні маршрути через всю центральну частину, а вона у них достатньо велика». 
 
Звичайно, унікальністю міста, яке розташоване на березі Дніпра, є водне плесо, якого надзвичайно бракує у Львові, а прекрасна набережна додає атмосфери захоплення.  
 
«Ми були у яхт-клубі «Січ». Це приватна інвестиція, створена як паркова оаза на воді. Яхт-клуб відкритий і безкоштовний для дніпрян і гостей міста. Це унікальний, як на мене, проект не тільки для Дніпра, а й всієї України. І таких проектів є багато в місті. Ми для себе відзначили, що у Львові на більш високому рівні вирішено питання вуличної мобільності та інклюзивності. Проте дніпряни динамічно рухаються і в цьому напрямку, і я переконаний, що незабаром це питання буде вирішено у них дуже якісно. Ми провели чудову комунікацію з колегами з Дніпровської міської ради і маємо намір спробувати деякі практики втілити в нас, у Львові», - відзначив Юрій Мартинюк. 
 
 
Додамо, що обмін досвідом між муніципалітетами Львова та Дніпра відбувся за сприяння та фінансової підтримки USAID Ukraine - USAID Україна.