×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутатка фракції ВАРТА Наталія Шелестак зачитала звернення ЛМР до керівних органів країни, в якому висловила категоричну позицію щодо неприпустимості оподаткування благодійної допомоги

«ЗВЕРНЕННЯ до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України 
 
 Ми, депутати Львівської міської ради, висловлюємо категоричну позицію щодо неприпустимості оподаткування благодійної допомоги, виплаченої протягом дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану на користь військовослужбовців, що не мають статусу учасника бойових дій. 
 
 На 11-му році від початку російсько-української війни та 3-му році повномасштабного вторгнення російської армії в Україну керівництво Міністерства фінансів України та Державної податкової служби України так і не почало усвідомлювати, що відповідно до Конституції України єдиним джерелом влади в Україні є народ. І саме народ здійснює владу безпосередньо через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. 
 
 І сьогодні, коли сотні тисяч волонтерів та мільйони українців, а також інші органи державної влади та органи місцевого самоврядування об’єдналися заради допомоги нашим захисникам та Міністерству оборони України, керівники Міністерства фінансів України та Державної податкової служби відверто проявляють неприпустимі дії або бездіяльність під час воєнного стану щодо військовослужбовців Збройних Сил України та волонтерів України. 
 
 Річ у тім, що відповідно до наданого ДПС України тлумачення підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України, благодійна допомога, яку надає благодійна організація чи волонтер військовослужбовцю, не підлягає оподаткуванню лише в разі, якщо такий військовослужбовець є учасником бойових дій за умови підтвердження останнім свого правового статусу та отримання відповідного посвідчення. У разі, якщо благодійна/громадська організація чи фізична особа-волонтер надає благодійну допомогу військовослужбовцю, який ще не отримав статусу учасника бойових дій чи перебуває в процесі його отримання, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками - фізичними особами.
 
 Це означає, що у випадку, коли благодійна організація чи волонтер (фізична особа) надають таку благодійну допомогу військовослужбовцю без статусу учасника бойових дій, то зі суми такої благодійної допомоги має бути сплачено 18% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та 1.5% військового збору. При цьому, зважаючи на дані Міністерства оборони України, відсоток військовослужбовців Збройних Сил України, які мають статус учасника бойових дій, станом на 01.12.2023 становить 40%. У зв’язку з цим, до Верховної Ради України подано проєкт Закону України (реєстр. № 11011 від 13.02.2024) «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої протягом дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану на користь військовослужбовців, що не мають статусу учасника бойових дій».
 
 Ми, депутати Львівської міської ради, звертаємось до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з проханням розглянути та підтримати вказаний законопроєкт, який дасть можливість вирішити цю проблему у найближчий час.  
Також закликаємо розробити та прийняти окремий Закон України «Про податкову амністію для благодійних, громадських організацій, волонтерів, які здійснюють благодійну / гуманітарну допомогу військовослужбовцям Збройних Сил України» в частині не притягнення (звільнення) їх до адміністративної відповідальності та незастосування будь-яких фінансових санкцій за порушення норм Податкового кодексу України в 2022-2023 роках.»