×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Здійснювати моніторинг містобудівної діяльності!

Комісія архітектури ЛМР скерувала протокольне доручення до першого заступника міського голови та головного архітектора з проханням при підготовці ухвал детальних планів, пов’язаних з містобудівними перетвореннями, надавати моніторинг містобудівної документації, що стосуються будівництва нового житла та подавати його результати на розгляд комісії. 
 
Як повідомив заступник голови комісії Юрій Мартинюк, за законом саме міська рада є замовником детальних планів, а не заявники. Відтак члени комісії просять надавати посадовцям письмові висновки, чи наміри заявника відповідають інтересам міста? Позаяк посадові особи мають нести відповідальність за підготовку відповідних рішень у сфері містобудування.
 
Також члени комісії архітектури перенесли або не підтримали проекти ухвал: що стосувались вільних земельних ділянок, які пропонувалось передати в користування під приводом нібито існування там нерухомого майна. 
 
«Однак при розгляді цих питань ми не змогли знайти документів, чи будь-яких інших підтверджень того, що на цих земельних ділянках є нерухомість. Тож члени комісії рекомендували управлінню земельних ресурсів разом з іншими виконавцями ретельніше ставитися до підготовки ухвал, а також реалізувати право оренди ділянок або їх продаж на умовах аукціону». 
 
Не підтримано проект ухвали про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу ділянки на вулиці Щирецькій, 36, за зверненням ПП «Модель». 
 
«Свого часу тут була збудована офісна будівля і при містобудівному розрахунку подавалася показники щодо обслуговування цієї будівлі щодо паркомісць і відповідної прилеглої території. А зараз земельна ділянка фактично ділиться. Ми зверталися до управління архітектури, щоб нам надали інформацію, наскільки це відповідає містобудівній документації і ДБН? Натомість отримали від профільного управління формальну відписку. Тому ми не підтримали цей проект ухвали і вважаємо, що це хибна практика - підготовка проектів ухвал без врахування містобудівного законодавства і державних будівельних норм», - пояснив Юрій Мартинюк. 
 
Не підтримано проект ухвали «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Д. Січинського, 32-А для дочірного підприємства Міноборони «Монтажник-Львів". 
 
«На нашу думку, йде спекуляція приналежністю цього підприємства до Міноборони, оскільки процес щодо припинення діяльності підприємства було розпочато уже понад 5 років тому. Кілька разів приходили арбітражні керуючі і представники, які займаються ліквідацію даного підприємства, і казали, що процес ліквідації завершиться, а підприємство буде відновлено. Але до цього часу виключення даного підприємства з реєстру тих, що підлягають припиненню чи знаходяться в стадії припинення, не відбулося. Тож віддавати земельну ділянку для будівництва будинку підприємству, яке є в стані припинення чи ліквідації, має великі борги перед бюджетом, є, як мінімум, нелогічним, а як максимум більше скидається на не зовсім доброчесні схеми», - підкреслив депутат.