×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львівська міська рада підписала меморандум про співпрацю з medtech стартапом CheckEye, — Олекса Возняк

ВООЗ у більшості країн визначає діабетичну ретинопатію як провідну причину сліпоти серед населення працездатного віку. Однак рання діагностика та своєчасне лікування можуть запобігти погіршенню зору та сліпоті. 

Львівська міська рада підписала меморандум про співпрацю з medtech стартапом CheckEye та Українською діабетичною федерацією. Основне завдання — раннє виявлення ретинопатії у пацієнтів, яким діагностовано цукровий діабет.

«Робитися це буде із залученням штучного інтелекту, який вже увірвався в наше життя. Всього за 30 секунд штучний інтелект без залучення лікаря офтальмолога здатний провести діагностику, яке в подальшому може врятувати зір та уникнути інвалідності», — розповів Олекса Возняк, депутат Фракції «Голос» Львівської міської ради. 

В межах меморандуму планується співпраця щодо забезпечення необхідних ресурсів для впровадження скринінгу, надання методологічних консультацій медперсоналу, забезпечення технічної підтримки, сприяння поширенню інформації про Програму в ЗМІ, у лікарській спільноті, для пацієнтів з цукровим діабетом та для широких верств населення.

«Технологія CheckEye допоможе діагностувати схильність до зниження гостроти зору або, у тяжких випадках, сліпоту внаслідок цукрового діабету. Чому це важливо? Ця технологія в перспективі стане легкодоступною для всіх. Зокрема, фотографії сітківки ока (скринінг) можуть бути зроблені немедичним персоналом будь-де — від магазинів оптики до аптек. І далі завантажуватися в систему для діагностики.

Така співпраця є гарним прикладом співпраці в межах запровадження Програми сприяння розвитку сфери штучного інтелекту у Львівській міській територіальній громаді», — відзначив Олекса Возняк.