×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Комісія архітектури провела чергове засідання, на якому депутати розглянули низку важливих питань

На засіданні комісія архітектури, містобудування та розвитку територій ЛМР заслухали 58 питань порядку денного. 
 
Депутати підтримали:
 
надання дозволу відділам освіти Шевченківського та Залізничного районів на виготовлення проекту землеустрою на вул.Бортнянського, 12 та на вул. Чижевського, 43.
Ці земельні ділянки закріплюються за закладами дошкільної освіти, які відновлюють свою роботу. 
 
Надання в оренду земельної ділянки на вул. Стрийській, 100. За цією адресою розміщується автомийка «Шипшина». 
За словами заступника голови комісії Юрія Мартинюка, підприємці і місто дійшли до спільної позиції щодо надання ділянки в оренду, водночас підприємці подали нотаріально засвідчену заяву, що вони готові в добровільному порядку відмовитись від власності на об’єкт нерухомості.
 
"Зокрема, місто не надавало дозвіл на створення такого об’єкту і є підозра, що право власності на нього сформовано на підставі не зовсім прозорих схем. Але підприємець, розуміючи цю ситуацію, взяв на себе зобов’язання відмовитись від нього, натомість місто сприятиме розвитку законної, доброчесної підприємницької діяльності».
 
Члени комісії перенесли:
 питання затвердження технічної документації із землеустрою на вулиці Мечнікова, позаяк ця ділянка межує з похованнями наших військових на Марсовому полі. 
 
«Ті документи, які нам подали, викликають багато запитань. На цій території, можливо, згодом відбудеться облаштування меморіального комплексу, тому треба більш детально вивчити наміри заявників. Ми попросили юридичне управління дослідити набуття права власності, управління архітектури тримати це питання на контролі, щоб згодом не виник черговий скандал між громадою і підприємцями», - зауважив заступник голови комісії. 
 
розроблення технічної документації із землеустрою на вул. В. Стуса, 53.
Ця ділянка була призначена для індивідуального житлового будівництва, натомість там виріс багатоквартирний житловий комплекс. 
 
"Депутати запросили на наступне засідання керівництво управління архітектури, інспекції з питань містобудування і архітектури, представників заявника, щоб почути, яким чином і на підставі якої документації це було зроблено? Також члени комісії хочуть зрозуміти, чи ці процеси відбувались в межах чинного законодавства? Яка реакція буде з боку виконавчих органів у цьому конкретному випадку і загалом, щоб унеможливити такі кейси в майбутньому?»
 
надання ТзОВ "Кіп" дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. А. Горської, 2. 
Ця ділянка розміщується на території Привокзального ринку, який є цілісним майновим комплексом. 
 
"Свого часу УКВ продало підприємцю частину нерухомості, який розміщується на території Привокзального ринку. Відповідно, особа зараз звертається щодо узаконення земельної ділянки, але стоїть питання, що це був цілісний майновий комплекс і місто має подати візію, яким чином ми будемо рухатись в таких питаннях? Чи ми будемо передавати одиничні об’єкти в майнових комплексах, чи концепція мала б полягати у виділенні єдиного масиву земельної ділянки для торгівлі, яким є Привокзальний ринок? Чекаємо від виконавців узгодженої позиції і вже тоді депутати зможуть визначитись з цього питання», - зазначив Юрій Мартинюк.
 
Крім цього, з огляду на те, що головний архітектор та заступник міського голови з питань містобудування знову не прийшли на засідання комісії, а депутати потребують фахового роз’яснення та хочуть знати позиції відповідальних осіб, які ставлять підписи на доленосних для міста документах, члени комісії перенесли розгляд питань з блоку містобудування. 
 
«На наступне засідання вчергове запрошуємо відповідальних осіб, а для їхнього комфорту змінено порядок розгляду відповідних питань. Якщо ж вони не прибудуть на комісію, було вирішено розпочати її наступного разу у приймальні посадовців», - резюмував Юрій Мартинюк.