×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові діятиме міська програма забезпечення ліками дітей із СМА

Під час засідання комісії охорони здоров’я та соціального захисту депутати підтримали проєкт ухвали про забезпечення лікарськими засобами дітей із спінальною м’язовою атрофією (СМА) на 2023 рік.
 
Метою програми є співучасть у реалізації державної політики щодо забезпечення медичною допомогою дітей зі СМА, зниження дитячої смертності та інвалідизації малюків, покращення якості та тривалості їхнього життя - розповідає депутат фракції "Європейська Солідарність", секретар комісії охорони здоров'я Євген Кузик.
 
"На жаль, саме СМА є найбільш поширеною генетичною причиною смерті дітей. Наразі відомі чотири типи СМА, які розрізняють в залежності від віку, перших проявів та ступеню вираження симптомів. За статистикою, ця хвороба вражає одного-двох немовлят з 10 тисяч новонароджених. Ми прийняли Програму для забезпечення дітей із СА, орієнтовно необхідно виділити з місцевого бюджету на 2023 рік кошти у сумі 6,0 млн. грн", - Євген Кузик.
 
 
Додамо, в Україні понад 200 дітей мають підтверджений діагноз СМА. Одна із рідкісних генетичних хвороб характеризується наростальною м'язовою слабкістю у всьому організмі. 3 віком вона призводить до порушення опорно-рухового апарату та зрештою приковує хворого до інвалідного візка та ліжка.
 
Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією Львівської міської ради.