×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові для мешканців абонементи на паркування біля своїх будинків майже втричі дорожчі, аніж у Кракові

У Львові діють абонементи на паркування біля своїх помешкань для містян, які живуть на вулицях із платним паркуванням. Здебільшого це стосується мешканців центральної частини міста. Однак львівський абонемент у 2,7 разів дорожчий, аніж аналогічний у польському Кракові. Львів’яни невдоволені, вимагають переглянути ціну.
 
Про це розповів депутат Львівської міської ради від фракції “Європейська Солідарність” Євген Кузик.
 
Він озвучив думку мешканців на засіданні комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності Львівської міськради. У протоколі зборів мешканців, який передали депутатам,  йшлося про категоричну незгоду з вирішенням транспортної проблеми в місті, де замість створення та будівництва відокремлених паркувальних майданчиків, стоянок, умов для комфортного проживання львів’ян – вулиці міста перетворюються в суцільні платні паркування.
 
Вартість піврічного абонементу на паркування у Львові становить 1400 гривень, водночас аналогічний дозвіл на паркування у Кракові становить 510 гривень (60 польських злотих).
 
“Найбільше обурило людей декілька речей - ціна абонементу втричі дорожча за аналогічний абонемент мешканця міста Кракова - 10 злотих на місяць проти 233 гривень у нас. Також львів’яни невдоволені зональністю абонементу: він дає право припаркуватись лише на тій вулиці, де ти зареєстрований. В Кракові теж спочатку абонемент надавав право паркуватись на вулиці, де ти проживаєш, але через деякий час міська рада Кракова зрозуміла, що це неможливо, і надала право паркуватись по зонах”, - розповів Євген Кузик.
 
На розгляд комісії транспорту подали такі пропозиції:
 
1.  Знизити ціну абонементу до 0 грн до моменту введення в експлуатацію усіх паркомісць, які вказані в ухвалі;
 
2. Після введення експлуатацію усіх паркомісць - встановити відповідну оплату за абонемент;
 
3. Надати можливість власникам бізнесу, які сплачують податки, також мати абонементи для пільгової оплати за паркування;
 
4. Встановити зональність паркування.
 
Нагадаємо, минулого року у міськраді Львова прийняли ухвалу про те, що на 102 вулицях міста стануть платними 2212 паркувальних місць, в останній редакції ухвали близько 6,5 тис паркомісць. Проте зараз введено в експлуатацію близько 200 паркомісць, а це лише 10% від первинної редакції ухвали. Тобто для мешканців одних вулиць паркування стало платним, а для мешканців інших вулиць воно безкоштовне.
 
Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією Львівської міської ради.