×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Вікторія Христенко закликала виділити 1,5% ВВП на підтримку науки

Вікторія Христенко, голова комісії освіти та науки ЛМР, закликала Кабінет Міністрів України та, зокрема, Прем’єр-міністра України скерувати 1,5% коштів від обсягу ВВП України за попередній бюджетний рік на підтримку освіти.

«Ми занепокоєні тим, що через повномасштабну війну в Україні чимало талановитих науковців покидає державу. Проте попереду нас чекає відновлення України і науковці там зіграють не останню роль. Звісно, війна змусила затягнути паски всі сфери діяльності. Але, на жаль, ще до війни наукові дослідження часто були обмежені у фінансуванні. Як результат зараз фінансування науки в Україні в 6-7 разів нижче допустимої норми», — наголосила вона.

За словами депутатки «Голосу», потрібно зробити все можливе, щоб молодь мала перспективи і зацікавлення залишатися в країні, щоб науковці, які вже працюють, мали гарантії розвитку української науки. «Наукова галузь сьогодні потребує підтримки з боку держави», — йдеться у зверненні.

Вікторія Христенко закликала спрямувати кошти з бюджету за статтями бюджетних програм 2201040, 2201300, 2201390, 6541030, 6541140, 6541230 в сукупності.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією Львівської міської ради.