×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Бюджет – і державний, і місцевий – мають працювати на перемогу України!

Депутати фракції «Європейська Солідарність» Львівської міської ради висловлюють свою стурбованість щодо формування бюджетного фінансування на 2023 рік та визначення пріоритетних напрямків, спрямованих на забезпечення обороноздатності держави та соціального захисту громадян, у цей надскладний для нашої держави час. 
 
Відповідну заяву сьогодні, 29 вересня, озвучив на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради депутат «Європейської Солідарності» Володимир Марусяк.
 
Бюджетний процес в Україні цього року триває в умовах повномасштабної війни з російським агресором. Тож змінилися як показники, на основі яких мають формуватися державний і місцеві бюджети, так і пріоритети. За словами депутата, показник фінансування сектору безпеки і оборони на 2023 р. на рівні 299,73 млрд. грн. є явно недостатнім.
 
«Разом з депутатами ЛМР звертаємося  до Верховної Рада України та Кабінету Міністрів України при розгляді проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 р.» чітко визначити наступні пріоритети:
1) забезпечити першочергове і повноцінне фінансування Збройні Сили України / The Armed Forces of Ukraine. В рамках цього напрямку, пропонуємо, зокрема, забезпечити можливість у місцевих бюджетах фінансування добровольчих формувань територіальних громад, а також потреб територіальної оборони.
2) створити можливості для повноцінного фінансування соціального захисту найменш захищених верств населення. Також в рамках цього пріоритету – забезпечення повноцінного фінансування освіти і медицини.
3) передбачити кошти (зокрема, за рахунок міжнародної допомоги) на відновлення зруйнованого житла, об’єктів життєвої інфраструктури, надання допомоги на відновлення житла громадянам.  
4) забезпечити безперервну роботу, захист та розвиток об’єктів критичної інфраструктури в енергетичній сфері.
5) крім того, у державному бюджеті, так і у місцевих бюджетах мають бути закладені резервні кошти на випадок непередбачених подій, як-то пошкодження об’єктів інфраструктури, зростання кількості тимчасово переміщених осіб, аномальна холодний осінньо-зимовий період і т.п.
 
Також вважаємо за необхідне провести повноцінну «інвентаризацію» наявних бюджетних програм і скоротити або призупинити фінансування тих бюджетних програм, які не є пріоритетними в умовах воєнного стану», - йдеться у зверненні.
 
Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією Львівської міської ради.