×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові підняли вартість проїзду в автобусах – Володимир Лесик

У Львові збільшилась вартість проїзду в міських автобусах з 10 до 15 грн. Відповідне непопулярне рішення прийняв виконавчий комітет Львівської міської ради у п'ятницю, 27 травня. Рішення приймалось без громадських слухань, очевидно, враховуючи військовий стан в державі.

Сьогодні ситуація з вартістю, наявністю та поставками пального для автотранспорту є загальновідомою. Проте для щоб уникнути різкого 50-ти відсоткового підвищення вартості проїзду, варто було застосувати інші компенсаційні механізми перевізникам для покриття різко збільшених витрат, переконаний Володимир Лесик, депутат фракції «Європейська Солідарність» у Львівській міськраді, секретар комісії транспорту, зв'язку та міської мобільності ЛМР.

«Компенсацією для перевізників могло б бути збільшення суми відшкодування з бюджету витрат за перевезення пільговиків або інші варіанти бюджетної компенсації.

Враховуючи, що кризова ситуація з пальним найближчим часом суттєво не покращиться,  а ціна на нього у світі теж піднімається, нам необхідно застосовувати альтернативні способи оптимізації та покращення пасажирських перевезень в місті. Насамперед зараз нам треба максимально швидко ввести е-квиток», - Володимир Лесик.

За словами депутата, впровадження е-квитка дозволить дізнатися точну кількість пасажирів, які скористались громадським транспортом і яким саме, що, власне, необхідно для об'єктивних розрахунків вартості проїзду.

«Крім того, буде відома точна кількість пільговиків у місті, а це дасть змогу об'єктивно компенсовувати перевізникам витрати. Також буде змога ввести періодичні абонементи (місячні, квартальні, піврічні, річні) на автобусні перевезення, що дасть змогу пасажирам оптимізувати свої витрати. Епопею впровадження е-квитка у Львові треба якнайшвидше завершувати», - впевнений депутат.

На думку депутата Володимира Лесика, більший акцент сьогодні потрібно ставити на електротранспорт, адже цим шляхом вже йде весь цивілізований світ.

«Зважаючи на суттєве зростання ціни на пальне, також на те, що росія знищила усе виробництво українського пального, а його відновлення потребуватиме колосальних інвестицій та часу, ми повинні акцентувати на електротранспорті.

Ми бачимо, що подорожчання вартості проїзду не торкнулося електротраспорту. Чому? Бо ми маємо електроенергію, Україна достаньо потужно виробляє електроенергію. А окрім плюсів економічних, є ще плюси екологічні. Ще раніше ми закликали купувати не дизельні автобуси, а тролейбуси, як звичайні так і з автономним ходом та електробуси».

Додамо, нові тарифи почнуть діяти з четверга, 2 червня. Ціна на проїзд у трамваях та тролейбусах залишається незмінною. Також зберігається безоплатний проїзд для усіх пільгових категорій пасажирів.

 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради